Роботу «Королівських Бескидів» визнали незадовільною: депутати Стрілківської громади звертаються до Президента України | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Роботу «Королівських Бескидів» визнали незадовільною: депутати Стрілківської громади звертаються до Президента України
30 Січня, 19:51
logo-black

Роботу «Королівських Бескидів» визнали незадовільною: депутати Стрілківської громади звертаються до Президента України

Вчора, 29 січня, в Стрілківській сільській раді відбулася чергова сесія на якій обговорили функціонування Національного природного парку «Королівські Бескиди» на території Стрілківськоїтериторіальної громади. Зазначимо, що природний парк було створено у 2020 році на Львівщині, та навколо нього постійно точаться сутички. Жителі громади обурюються, що парк не дозволяє рубати дрова, які подекуди є єдиним варіантом опалення.

Як зазначала раніше LMN, за рубку трьох десятків вільх 58-річному мешканцю громади загрожує штраф 6 млн грн або навіть ув’язнення.

Як раніше зазначив очільник Стрілківської громади Микола Дрозд, після того, як парк був створений, з громадою не було проведено роз’яснювальну роботу. Адміністрація парку не вказала мету створення, обмеження щодо користування лісовими ресурсами, чіткої схеми розташування земельних ділянок, які входять до парку.

Жителі сіл Бусовисько, Велика Волосянка, Верхній Лужок, Галівка, Гвоздець, Головецько, Грозьово, Дністрик, Лопушанка-Хомина, Мшанець, Плоске, Ріп’яна, Смеречка, Стрілки, Тисовиця та Ясениця-Замкова незадоволені роботою природничого парку, тому скерували звернення до Міністра захисту довкілля, голови Львівської ОВА, голови Стрілківської громади та директора національного природнього парку «Королівські Бескиди».

На основі їх звернення депутати вирішили до 1 лютого скликати депутатів сільської ради на відкриту сесію та публічно повідомити про це жителів громади.

Вчора на сесії заслухали керівництво Департаменту екології ЛОДА та НПП «Королівські Бескиди». Начальник управління охорони природних ресурсів Департаменту екології та природних ресурсів Володимир Ігорович Діяк повідомив, що було прийняте рішення направити депутатський запит начальнику Львівської обласної військової адміністрації – М.Козицькому, Міністру захисту довкілля та природних ресурсів УкраїниР.Стрільцю, Президенту України – В.Зеленському. Натомість до Департаменту ніяких звернень не направлялись.

«Скликання могло пройти більш комунікативно. Всі кричали, перебивали один одного. Неможливо було чітко поставити запитання та отримати конкретну відповідь», – прокоментував Володимир Діяк.

В ході проведення сесії було визнано роботу національного природного парку «Королівські Бескиди» за два роки діяльності незадовільною та складено певний перелік вимог до парку, а саме:

  • Не встановлювати межі парку, до моменту виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок парку;
  • Провести у населених пунктах громадські обговорення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та проекту організації території парку;
  • Дотримуватися законної процедуривилучення земельних ділянок і надання їх парку в постійне користування;
  • Вести публічну та прозору діяльність парку, провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо переваг його функціонування, обмеження, які поширюються на території НПП «Королівські Бескиди»;
  • Юридичною адресою парку визначити Стрілківську територіальну громаду, де знаходиться більша територія парку, щоб забезпечити сплату ПДФО із заробітної плати працівників парку до бюджету Стрілківської сільської ради.

Також депутати доручили правоохоронним органам провести розслідування щодо дотримання процедури створення НПП «Королівські Бескиди».

Олена Лещенко

Відео