Роботи непочатий край: паралімпієць Павло Баль розповів про безбар’єрність у Львові | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Роботи непочатий край: паралімпієць Павло Баль розповів про безбар’єрність у Львові
11 Вересня, 18:33
logo-black

Роботи непочатий край: паралімпієць Павло Баль розповів про безбар’єрність у Львові

Тема безбарʼєрності в Україні за два роки повномасштабної війни набрала популярності, адже зросла кількість людей з ампутаціями і на кріслах колісних. Велосипедист, бронзовий призер Паралімпіади-2024 у гендбайку Павло Баль в програмі«Помануфактуримо» поділився своєю думкою про те, чи пристосований Львів до такої верстви населення.

В радянському союзі людей з інвалідністю не було, вони їх вивозили і ніхто їх не бачив, хоча насправді вони були. На жаль, в наш час кількість людей з інвалідністю збільшуються з геометричною прогресією, тому що багато поранених військових, стільки трави, що важко уявити. Вони ще не всі реабілітувалися і не всі мають відвагу вийти на вулицю. У Львові роботи не початий край. Такроблять, так стараються, але мені прикро, що це почала робити коли в країні війна. Якщо ми себе вважаємо європейською і демократичною країною, то ці речі мали бути закладені по проектних кресленнях, коли будують новобудови. Коли я їду в магазин або десь інше, то відкриваю Google-карту і дивлюся на фото чи є пандус, чи я зможу заїхати  і дати собі раду. Я знаю точно, що в більшості випадків його немає. І це мова йде про нові будівлі, а не про старі”, – каже спортсмен. 

За словами Павла, ситуація з безбарʼєрністю в Парижі, де проходила Паралімпіада-2024, набагато краща. 

Важко оцінити, як там було до Параолімпіади. Але під час було все зроблено максимально комфортно, всі зʼїзди для людей на кріслах колісних були. До прикладу, я без проблем на кріслі піднявся па Ейфелеву вежу. Це було дуже круто! Єдине, що не всі зупинки в метро мають доступ але велика кількість станцій мають ліфти та пандуси”,- говорить параолімпієць. 

Павло Баль додає, що у київському метро чи головному вокзалі навіть немає ліфта, щоб нормально виїхати на кріслі колісному. Така ж ситуація й зі львівським залізничним вокзалом, адже, за словами спортсмена, до реконструкції він був більш зручний для людей з інвалідністю, ніж зараз. 

Більше із думками Павла Баля щодо цього питання можна ознайомитись в програмі “Помануфактуримо”. 

User Image
Адріана Карапінка
Відео