Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Родичі бранців Кремля та Саакашвілі звернулись до Зеленського
23 Травня, 08:13

Родичі бранців Кремля та Саакашвілі звернулись до Зеленського

Родичі утримуваних в Росії українських політв’язнів і правозахисники звернулись до Зеленського із переліком важливих для них питань.

Текст звернення, підписаного громадськими організаціями, оприлюднила Кримська правозахисна група.

«З величезною надією ми сприйняли Вашу переможну промову 21 квітня 2019 після оголошення даних екзит-полу. У своєму зверненні до народу України Ви наголосили, що питання звільнення політв’язнів та військовополонених – в пріоритеті у Вас як майбутнього Президента України.

 

Шановний Володимире Олександровичу, в контексті необхідності повернення українських полонених Кремля додому, та підтримки їх та їхніх родин до моменту звільнення, просимо Вас підтримати запропоновані нижче дії, які, ми віримо, сприятимуть звільненню наших рідних.

 

Запровадити посаду Уповноваженого президента з питань звільнення заручників Кремля, створити Координаційну Раду з питань звільнення заручників при Адміністрації Президента, публічно підтримати законопроект «Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами» та законопроект №9438 про зміни до Кримінального кодексу України, який встановлює відповідальність за злочини проти людяності, сприяти вдосконаленню санкційної політики України відносно Росії та її громадян, причетних до політичних переслідувань, і підтримати міжнародні санкції, а також просування на рівні ЄС ухвалення EU Global Human Rights Act (Глобальний закон ЄС про права людини) для створення тиску на російських високопосадовців.

 

Ми, родичі «заручників Кремля», що стали жертвами агресивної політики Росії, правозахисники, просимо Вас допомогти нам протистояти нахабному і повсюдному порушенню базових прав людини, яке демонструє Росія. Змусити Росію припинити вести війну проти наших рідних та відпустити їх додому», – йдеться у зверненні.

Адвокат екс-очільника Одеської області Міхеіла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький заявив, що передав в Адміністрацію президента звернення Саакашвілі, у якому він просить повернути йому громадянство України.

«Настала нова епоха – новий президент! Тому, cьогодні був в Адміністрації президента України та, як його адвокат подав на ім’я президента Володимира Зеленського звернення Саакашвілі, щодо відновлення справедливості та повернення українського громадянства», – заявив Чорнолуцький.

 

«Всі юристи стверджують, що позбавлення мене українського громадянства незаконно, так як за Конституцією України не можна позбавити громадянства громадянина України, а за міжнародним правом не можна залишати людину взагалі без громадянства», – зазначає Саакашвілі.

 

Фото: Слово і діло

Схожі новини