Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Родичі захисників Маріуполя звернулись до Китаю з проханням допомогти з евакуацією
14 Травня, 14:57

Родичі захисників Маріуполя звернулись до Китаю з проханням допомогти з евакуацією

Родини захисників Маріуполя закликали Китай допомогти евакуювати захисників з заблокованого заводу Азовсталь. З відповідним проханням сьогодні, 14 травня, на брифінгу звернулась до лідера КНР Сі Цзиньпіна дружина одного з бійців Наталка Зарицька, пише Лівий берег.

“Ми віримо, що сильний і благородний Китай здатний приймати нелегкі рішення в імʼя блага, адже стоїть на сторожі цінностей. Ми просимо вельмишановного Сі Цзіньпіна проявити велику любов, велику турботу про світові цінності, долучитися до порятунку захисників Маріуполя”, – наголосила вона.

Жінка вважає, що Україна, як і Китай, має спільну долю і спільний шлях.

“Ми віримо, що Китай не залишиться осторонь, що він не мовчатиме. Тож ми просимо вельмишановного Сі Цзиньпіна зробити все для порятунку світових цінностей”, – наголосила дружина українського захисника.

Окрім того, батько воїна маріупольського гарнізону з полку “Азов” зазначив, що Україна просить вивезти тіла загиблих та поранених за процедурою екстракції – до третьої країни, нейтральної, де вони лишатимуться до кінця бойових дій в Україні.

“Ми просимо голову КНР вжити необхідних заходів для процедури екстракції, виступити третьою стороною та гарантом безпеки. Китай має вплив на Росію та персонально на путіна. Часу у наших воїнів, героїв, майже не лишилося. З кожною хвилиною затягування ми позбавляємо їх шансу на життя”, – заявив він.

Дружина ще одного захисника, військовослужбовиця морської піхоти, зазначила, що третьою країною, куди могли б вивезти людей з Азовсталі, може бути Туреччина. Президент Реджеп Ердоган не проти.

Юлія Тарасенко, дружина воїна-прикордонника, повідомила, що Сі Цзиньпін – найвпливовіша людина, з якою рахується росія. рф і КНР мають тісні військові та економічні стосунки.

“Просимо Сі Цзиньпіна долучитися до перемовин щодо порятунку наших військовослужбовців із заводу Азовсталь до Туреччини”, – наголосила вона.

Нагадаємо, росіяни не дають вивезти з території підприємства навіть поранених та загиблих бійців. На Азовсталі перебувають, зокрема, бійці “Азову”, 36-ї бригади морської піхоти, прикордонники, правоохоронці.

Україна просить обміняти людей із важкими пораненнями на військовополонених росіян. Поки що мова йде про евакуацію 60 людей, стан яких важкий.

Схожі новини