Родичі заступника Максима Козицького скуповують землю біля Львова | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Родичі заступника Максима Козицького скуповують землю біля Львова
21 Грудня, 17:08

Родичі заступника Максима Козицького скуповують землю біля Львова

Один з найближчих родичів заступника голови Львівської ОВА Івана Собка – його тесть Ігор Кадикало – скуповує земельні ділянки у престижному передмісті Львова. Попри те, що заявлена вартість цих ділянок суттєво нижча ринкової,  пан Кадикало витратив уже понад два мільйони гривень – надто значна сума для 65-річного українського пенсіонера, який ніколи не займався жодним бізнесом.

При цьому тесть Івана Собка зосередив у своїх руках уже десять ділянок у Брюховичах загальною площею 0,66 га і сукупною ринковою вартістю мінімум 11 млн грн.

Як свідчить розслідування NGL.mediа, серед найближчих родичів заступника голови ЛОВА не лише Ігор Кадикало витрачає гроші.

“Після виходу на пенсію 65-річний Ігор Кадикало не покинув роботи. Він мешкає у містечку Судова Вишня біля українсько-польського кордону і щодня їздить у сусідні Мостиська, де уже десять років працює майстром виробничого кооперативу «Мрія», що займається видобутком піску і гравію та виробництвом будматеріалів”, — йдеться у розслідуванні.

Проте у травні 2019 року в Ігора Кадикала звідкілясь з’явилися серйозні гроші, які він почав інвестувати у землю в Брюховичах, престижному передмісті Львова, де живе його донька зі своїм чоловіком Іваном Собком. У жовтні того ж року Іван Собко отримав посаду заступника голови Львівської обласної державної адміністрації.

За наступні чотири роки Ігор Кадикало скупив десять ділянок у Брюховичах, офіційно витративши на це 2,04 млн грн.

Усі земельні ділянки, що в результаті опинилися у власності Ігора Кадикала, у 2018-2019 роках були безкоштовно виділені Брюховицькою селищною радою мешканцям Львова та Брюхович. При цьому перші дві ділянки з цього списку Кадикало скупив уже через три місяці після відповідного рішення селищної ради.

Один з тих, хто безкоштовно отримав ділянку на вулиці Незалежності України у Брюховичах – 44-річний львів’янин Олег Войтович. Але сьогодні, лише через чотири роки, вже не пам’ятає, кому і за скільки її продав. Каже, що документи забув забрати у нотаріуса, а про те, що є вільна земля у селищі під Львовом, дізнався від знайомого. Після короткої розмови з NGL.media Войтович заявив, що забороняє публікувати його коментар.

Ще сім ділянок Ігор Кадикало придбав у 2021 році, і ще одну – у листопаді 2022 року. Одну з цих ділянок селищна рада раніше виділила 38-річному місцевому мешканцю Віталію Франовському. Він, як і Войтович, не пам’ятає, ні кому продав, ні за скільки. Пообіцяв подивитись документи, але наступного дня вже не брав слухавку від журналістів.

Насправді, більшість ділянок Кадикалу продали не перші отримувачі (таких було лише дві), а ті, хто їх перекупив раніше. Зокрема, три ділянки він придбав у 32-річної львів’янки Христини Чури і ще одну у її матері Світлани Чури.

NGL.media вже згадували цю родину у публікаціях, що також стосувалися Брюховичів. Ще у 2019 році у розслідуванні «Місце під соснами» журналісти з’ясували, що на вулиці, яка  була закладена для виділення ділянок учасникам АТО, щонайменше 30% землі отримали аж ніяк не учасники АТО. Серед інших, вісім ділянок там отримали і Світлана, Христина та Софія-Ганна Чури.

Це ще один цікавий момент — загалом Ігор Кадикало придбав у різних власників сім ділянок на вул. Незалежності в селищі Брюховичі лише по 48 тис. грн кожна (8000 грн/сотка). Для п’яти різних власників цих ділянок – незвично консолідована позиція.

Вказана вартість землі підтверджена договорами купівлі-продажу, які є в розпорядженні NGL.media.

Також журналісти зазначили, що незвичну бізнес-активність тестя заступника голови ЛОВА NGL.media виявили абсолютно випадково, готуючи новину про вдалу фінансову операцію Тетяни Собко (у дівоцтві Кадикало), дружини Івана Собка. Нещодавно вона продала ділянку у Брюховичах увосьмеро дорожче, ніж купила.

Відео