Родини Героїв з Яворівщини подарували Блаженнішому Святославу скриню з символами | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Родини Героїв з Яворівщини подарували Блаженнішому Святославу скриню з символами
27 Червня, 15:40

Родини Героїв з Яворівщини подарували Блаженнішому Святославу скриню з символами

Під час традиційної щорічної прощі у Страдч, матері загиблих українських воїнів подарували Главі УГКЦ Блаженнішому Святославу скриню з символами. Серед них – хустка, символ жінок і матерів, які оплакують своїх героїв. Жінки попросили Блаженнішого молитися за наших захисників.

У Страдчі на Яворівщині відбулася традиційна щорічна проща, присвячена Дню мирянина. В цей день, 26 червня, віряни УГКЦ вшановують мучеників отця Миколу Конрада і дяка Володимира Прийму, яких у 1941-му вбили радянські спецслужби. Архиєрейську Літургію на Страдецькій горі відслужив Блаженніший Святослав

Цьогоріч проща особлива – її присвятили Героям, які загинули захищаючи Україну від російських окупантів. З ініціативи фонду «Яворівщина» на спільну молитву приїхали рідні загиблих військових з Яворівщини. Разом з тисячами прочан вони молилися за упокій душ наших Героїв і за перемогу у війні.

«Ми хочемо подякувати нашим дівчатам і хлопцям, які своєю кровʼю вибороли нам цю хвилю. Я хочу дуже подякувати, що тут між нами є присутні родини загиблих. І хочу вам сказати, дорогі матері, жінки і діти, ми страждаємо разом з вами і плачемо вашими слізьми. З Богом учинимо подвиг і він знищить тих, хто хоче нас занапастити», – зазначив під час звернення до прочан Блаженніший Святослав (Шевчук), Патріарх УГКЦ.

Опісля літургії Марія Мельник та Антоніна Лазур, матері Михайла Матвіїва та Богдана Лазура, Героїв з Яворівщини, які віддали своє життя за Україну, від імені рідних загиблих воїнів подарували Главі УГКЦ яворівську скриню з символами, серед яких – хустка. Вона символізує жінок та матерів, які оплакують своїх Героїв. Також жінки попросили молитися за воїнів, тих що на фронті, і тих, що вже на небесах.

Відео