Роками не знала про свій діагноз: у Львові прооперували жінку із рідкісною хворобою | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Роками не знала про свій діагноз: у Львові прооперували жінку із рідкісною хворобою
07 Червня, 10:44

Роками не знала про свій діагноз: у Львові прооперували жінку із рідкісною хворобою

У лікарні Святого Пантелеймона медики прооперували 47-річну жінку із хворобою Крона. Вилікувати її неможливо, проте, із дотриманням призначень та рекомендацій медиків, можна досягнути триваї ремісії та покращити якість життя. Про це розповіли  у Першому медичному об’єднанні Львова.

47-річна Тамара родом із Волині. Ще 23 роки том під час видалення апендициту хірург помітив зміни кишківника та скерував на обстеження. Однак, тоді, вона не взяла до уваги рекомендації лікаря.

Проблеми почалися пізніше – з’явився біль, порушення травлення, анемія, а живіт збільшився в розмірах. Згодом Тамара могла їсти лише дитяче харчування. Однак, через страх почути якийсь страшний діагноз, жінка не зверталася за медичною допомогою, відтак займалася самолікуванням.

До львівських медиків жінка потрапила вже у вкрай важкому стані, коли остаточно втратила працездатність. Після обстеження медики діагностували у неї хробу Крона.

Медики зазначають, що це специфічне запальне аутоімунне захворювання шлунково-кишкового тракту, за якого імунна система людини розпізнає слизову оболонку травного каналу як чужорідну і атакує її. Воно трапляється у 30 людей на 100 000. На жаль, вилікувати хворобу неможливо. Але, дотримуючись призначень та рекомендацій, можна досягти тривалої ремісії і значно покращити якість життя.

«Лікарі виявили: через довготривалу відсутність правильного лікування в Тамари розвинулась хронічна кишкова непрохідність. Були спайки та незворотне ураження окремих ділянок кишківника та брижі. Тож у ході операції хірурги розділили всі спайки та виконали резекцію уражених ділянок товстої та тонкої кишки», – йдеться  у повідомленні.

Через тиждень після операції жінку виписали додому. Попереду на неї чекає реабілітація. Тамара вже почувається значно краще та обіцяла вчасно ходити на огляди, приймати ліки та виконувати всі рекомендації щодо харчування. Жінка хоче скоріше повернутися до роботи та нормального життя.

Відео