Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Росія майже подвоїла число військ біля кордону України порівняно з 30 січня – США
18 Лютого, 15:40

Росія майже подвоїла число військ біля кордону України порівняно з 30 січня – США

Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер заявляє, що Росія нині зосередила поблизу України 169-190 тисяч військових. Про це йдеться у заяві Сполучених Штатів до зустрічі за Віденським документом, повідомляє “Європейська правда“.

“Ми оцінюємо, що Росія, ймовірно, зібрала від 169 000 до 190 000 особового складу в Україні та поблизу неї в порівнянні з приблизно 100 000 на 30 січня. Ця оцінка включає військові частини вздовж кордону, в Білорусі та в окупованому Криму; Нацгвардію РФ та інші підрозділи внутрішньої безпеки, дислоковані в цих районах; і керовані Росією сили на сході України” – заявив Карпентер.

За його словами, у той час як Росія намагається применшити чи обдурити світ щодо своєї наземної та повітряної підготовки, російські військові анонсували широкомасштабні військово-морські навчання в Чорному морі, Балтійському морі та Арктиці.

“Росія публічно заявила, що лише в навчаннях у Чорному морі беруть участь понад 30 кораблів, і ми вважаємо, що десантні кораблі Північного та Балтійського флотів були направлені в Чорне море для поповнення тамтешніх сил” – йдеться у заяві США.

За словами посла, зараз спостерігається найзначніша військова мобілізація в Європі з часів Другої світової війни.

“Проте Російська Федерація відсутня на сьогоднішньому важливому спільному засіданні і відмовляється пролити світло на безпрецедентне нарощування військової сили. Натомість прохання про роз’яснення своїх військових дій згідно з Віденським документом, який, нагадаю, є механізмом, на який Москва добровільно підписалася, вона охарактеризувала як “провокацію” – зазначив Карпентер.

Схожі новини