Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Росія стала найбільш підсанкційною країною в світі
08 Березня, 11:14

Росія стала найбільш підсанкційною країною в світі

Росія стала найбільш підсанкційною державою, перегнавши Іран та Північну Корею. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Bloomberg.

За інформацією глобальної бази даних для відстеження санкцій Castellum.ai, з 22 лютого внаслідок скоординованих дій США, ЄС, а також їх союзників Росія стала об’єктом 2778 нових санкцій. Зокрема загальне число санкцій зросло до понад 5530.

Це перевершило Іран, проти якого за десятиліття ввели 3616 санкцій, переважно через ядерну програму та підтримку тероризму.

Тиск на Росію посилюється майже з кожним днем. Протягом вихідних American Express Co. і Netflix Inc. приєдналися до списку компаній, які виходять з Росії або припиняють свою діяльність. Деякі роблять це через зобов’язання щодо санкцій. Однак більшість “вводять власні санкції” — по суті, вирішуючи піти, навіть якщо вони не зобов’язані це робити за законом.

“Це фінансова ядерна війна і найбільша санкційна подія в історії. Росія менш ніж за два тижні перетворилася з частини світової економіки до найбільшої мети глобальних санкцій і фінансового ізгоя”, – сказав Пітер П’ятецький, колишній чиновник міністерства фінансів в адміністраціях Обами та Трампа, який був співзасновником Castellum.ai.

Додамо, на вихідних президент РФ Путін заявив, що введення санкцій “схоже на оголошення війни”.

Схожі новини