Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Росія зірвала евакуацію населення Маріуполя і Волновахи
05 Березня, 13:50

Росія зірвала евакуацію населення Маріуполя і Волновахи

Евакуація населення з Маріуполя відкладається через те, що російські війська продовжують обстріли і самого Маріуполя, і його передмістя. Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

“Просимо всіх маріупольців розходитись і прямувати до місць укриття. Додаткову інформацію про евакуацію буде розміщено найближчим часом. На цей момент ідуть переговори з Російською Федерацією щодо встановлення режиму тиші та забезпечення безпечного гуманітарного коридору. Також інформуватимуть мешканців міста поліцейські за допомогою гучномовців”, – йдеться в повідомленні.

Міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що російська армія продовжує обстрілювати шляхи для евакуації не лише з Маріуполя, але й з Волновахи, повідомляє Українська правда.

«О 11:45 Російська Федерація почала обстріл міста Волноваха з важкого озброєння. Я констатую той факт, що Росія порушила домовленості навіть за посередництва Червоного Хреста, не дотрималася взятих на себе зобов’язань і обстрілює місто Волноваха. Також у напрямку Маріуполь – Запоріжжя ведуться бої в районі населеного пункту Пологи – Оріхове, які унеможливлюють рух колони з Маріуполя до Запоріжжя.

Ми звертаємося до російської сторони: припинити обстріли, повернути режим припинення вогню і дати можливість сформувати колони гуманітарного коридору для того, щоб діти, жінки і люди похилого віку змогли покинути населенні пункти», – заявила Верещук.

Також Україна закликає Росію дати можливість направити гуманітарні вантажі з Дніпра й Запоріжжя – зокрема, з медикаментами та продуктами харчування.

Нагадаємо, сьогодні вранці оголосили режим тиші на Донеччині для організації гуманітарних коридорів. За попередніми домовленостями, у Донецькій області з 9:00 до 11:00 мало бути встановлено режим тиші. А евакуація населення мала початися об 11:00.

Схожі новини