Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
росіяни катують полонених і змушують вчити патріотичні російські пісні, – Денісова
01 Травня, 13:48

росіяни катують полонених і змушують вчити патріотичні російські пісні, – Денісова

Звільнені з полону українці розповідають про приниження та нелюдські умови перебування у російському полоні. Деяким полоненим чоловікам окупанти наливали у взуття воду, примушувати його взувати та лежати на морозі обличчям до землі по три-чотири дні, повідомила уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, з обмороженими кінцівками полонених направляли в російські табори, а потім – до першого СІЗО Курська. Жодної медичної допомоги їм не надавали.

“Українців одягали в форму полонених, підстригли волосся, катували, змушували вчити патріотичні російські пісні та виконувати їх для своїх наглядачів. Допити відбувалися два-три рази на день, після чого чоловіків жорстоко били, а згодом змушували підписати документи про те, що з ними добре поводилися”, – написала Денісова.

Вона розповіла, що важкопоранених українців з ампутаціями та обмороженнями окупанти вирішили обміняти, але через відсутність машин швидкої допомоги їх везли протягом пʼяти годин на вантажних залізничних платформах.

“Захоплюючи у заручники мирних мешканців, російські окупанти порушують норми міжнародного гуманітарного права, зокрема статті 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, згідно з якою категорично забороняється безпідставне затримання цивільних заручників”, – наголосила Денісова.

Схожі новини