Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Росіяни оприлюднили відео розстрілу українського полоненого за слова «Слава Україні»
06 Березня, 18:28

Росіяни оприлюднили відео розстрілу українського полоненого за слова «Слава Україні»

Російські загарбники розстріляли українського полоненого захисника за слова «Слава Україні». Офіс президента пообіцяв росіянам помститись за смерть героя. Зокрема, відео оприлюднили активісти Сергій Стерненко та Ігор Лаченков. Про це заявив глава Офісу пресзидента Андрія Єрмака.

На відеозаписі помітно, як чоловік у формі українського військового говорить «Слава Україні!», після чого його одразу розстрілюють.Андрій Єрмак наголосив, що у росії воєнні злочини культивуються та відбілюються пропагандою і міфами про «нацистів». За його словами, убивство військового полоненого — це ще один приклад цього.

«А ще — це приклад їхньої національної нікчемності та слабкості. За кожен такий воєнний злочин буде розплата. Ніхто не зможе сховатися від неї», — зазначив очільник ОП.

На відео відреагував уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Він назвав це порушенням Женевських конвенцій, а також «виявленням ницості та підлості».

Омбудсмен зазначив, що вже надіслав це відео міжнародним партнерам і колегам-омбудсменам із різних країн світу — як підтвердження чергового воєнного злочину росії.

«Коли в усьому світі слова “Слава Україні” викликають шану, повагу та гордість, росіяни за українське гасло розстрілюють… Дуже боляче дивитися на те, що роблять із нашими людьми окупанти. Мета України, як і всього демократичного світу — притягнення рф до відповідальності», — наголосив Лубінець.

Схожі новини