Російські ФСБешники планували напад на Вірменський собор у Львові | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Російські ФСБешники планували напад на Вірменський собор у Львові
19 Лютого, 14:15

Російські ФСБешники планували напад на Вірменський собор у Львові

Служба безпеки України оприлюднила список храмів у шести областях України, на які ФСБ Росії планувала напади. Серед них і Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці на вул. Вірменській у Львові.

Провокації у Львові мали відбутися нібито від імені УНА-УНСО. На першому етапі зловмисники мали напір надсилати погрози на адресу Української єпархії Вірменської апостольської церкви від імені активістів Православної церкви України Львівської області за те, що Вірменська церква виступила проти надання Томосу Україні. Також погрожувати фізичною розправою мали єпископу Маркосу і настоятелю Вірменського кафедрального собору з вимогою покинути будівлю.

ФСБ планували також атакувати п’ять храмів у Волинській області, три – у Чернігівській, по 4 – в Одеській і Донецькій, 3 – у Запорізькій.

Замовники розробили для виконавців чіткий план для виконання провокацій. Мали здійснити підпал. А після нього виконавці мали залишити на стіні будівлі зображення нацистської або праворадикальної символіки. Це за їх задумом, повинно було перекласти відповідальність на представників українських націоналістичних організацій.

«На основі публікацій в Інтернеті, а також через невизнання ВАЦ Томосу організація провокацій силами радикально налаштованих націоналістів, шляхом публікації в проукраїнських націоналістичних групах у соціально орієнтованих мережах, від імені фальшивих акаунтів, закликів гоніння проти вірмен», – зазначено в документі про план дій на другому етапі провокацій.

  • 0
  • 326
Відео