Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Російські спецслужби намагалися завербувати львів’янку
10 Серпня, 13:01

Російські спецслужби намагалися завербувати львів’янку

Контррозвідка Служби безпеки України зафіксувала факт вербування мешканки Львова спецслужбами Росії. 35-річну жінку намагалися залучити до співпраці, коли вона відвідувала своїх родичів в окупованому Донецьку.

“Під час відвідування своїх рідних у тимчасово окупованому Донецьку жінка була незаконно затримана бойовиками під приводом перевірки документів. Після цього її доправили до так званого «МДБ ДНР» (Міністерство держбезпеки), де вимагали згоди до конфіденційного співробітництва на шкоду державній безпеці України. Для цього бойовики застосовували психологічний тиск і погрози”, – кажуть у пресслужбі СБУ Львівщини.

Після повернення на підконтрольну українській владі територію, жінка добровільно повідомила про незаконне затримання і спробу вербування. Вона розповіла, що мала збирати для спецслужб РФ інформацію про зв’язки членів родин переселенців, а також військовослужбовців із Західної України.

Як повідомили Zaxid.net у пресслужбі СБУ, 35-річна жінка – переселенка, уродженка Донецька. У Львові вона керувала невеликим підприємством, на якому також частково працювали переселенці. Саме про них вона мала збирати інформацію та надавати її спецслужбам. Також в СБУ зазначили, що задля безпеки жінки не можуть розповісти, скільки часу вона перебувала на окупованій території та коли відбулася спроба вербування.

Згідно з Кримінальним кодексом українці звільняються від відповідальності, якщо не вчиняють незаконних дій та добровільно повідомляють про спробу вербування і отримане завдання.

Фото: 6262.com.

Схожі новини