Російські танки все ж дійшли до Польщі, проте знищені: експозицію можна оглянути у Варшаві | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Російські танки все ж дійшли до Польщі, проте знищені: експозицію можна оглянути у Варшаві
27 Червня, 17:04

Російські танки все ж дійшли до Польщі, проте знищені: експозицію можна оглянути у Варшаві

Сьогодні, 27 червня, у Варшаві відбулося відкриття виставки знищеної російської техніки силами оборони України «За нашу і вашу свободу». Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Це перша подібна виставка на території країн ЄС та НАТО. І символічно, що це відбувається саме у Польщі. Адже мільйони українок, в першу чергу жінок та дітей, знайшли прихисток саме у Польщі.

«Я щиро дякую польському народу та Польській державі за усю ту допомогу, яку отримала Україна за 124 дні відсічі широкомасштабній російській агресії. І в тилу, і на передовій українці відчувають підтримку поляків. Польська зброя робить міцнішою нашу оборону на фронті. Ми завжди будемо це пам’ятати», – зазначила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

На виставці представлені:

• основний бойовий танк російської армії – Т72Б (знищений силами оборони України під час бою 31 березня 2022 року біля с. Дмитрівка Бучанського району, у передмісті Києва);

• 152-мм САУ «Мста-С» (ушкоджена артилерією ЗСУ на Сумщині; в артилерійських дуелях з цією САУ беруть участь, зокрема, польські САУ «Краб»);

• зразки снарядів реактивних систем залпового вогню «Ураган» та «Смерч» (руйнівна невибіркова зброя, яка використовується російською армією для атак на мирні українські міста та цивільні об’єкти, що є воєнним злочином).

Ідею проведення виставки керівник канцелярії Прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик обговорював на зустрічі з Міністром оборони України Олексієм Резніковим. І буквально за кілька тижнів її організували в ідеальному місці – у самому серці Варшави.

Виставка називається «За нашу і вашу свободу». Цей вираз зрозумілий і у Києві, і у Варшаві. Я сподіваюсь, що люди, які побачать цю техніку у Варшаві, а потім в інших містах, краще відчують, що у нас спільна мета, – зазначила заступниця Міністра оборони України.

«Ми хочемо показати, що через нашу територію російські танки можуть потрапити у Європу тільки як виставкові експонати. Україна вже довела, що є надійним щитом Європи на сході», – наголосила Ганна Маляр.

Відео