російські військові ймовірно стратили журналіста Левіна, – Репортери без кордонів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
російські військові ймовірно стратили журналіста Левіна, – Репортери без кордонів
22 Червня, 12:38

російські військові ймовірно стратили журналіста Левіна, – Репортери без кордонів

​ Український фотокореспондент і документаліст Максим Левін та його друг, військовий Олексій Чернишов, перед смертю могли піддаватися тортурам. Про це повідомила організація “Репортери без кордонів”, яка провела розслідування загибелі чоловіків, пише Лівий берег.

У звіті “Як російські війська стратили українського журналіста Макса Левіна” зазначено, що 10 березня фотожурналіст втратив свій безпілотник в лісі поблизу Мощуна на Київщині, намагаючись отримати кадри військового оточення російських військових в цьому районі.

Вже через три дні він повернувся до цього лісу, та на той час окупанти вже зайняли частину місцевості. Як повідомили розслідувачі, Левін збирався повернути безпілотник зі знімками, які, на його думку, були дуже важливі. Проте це зробити не вдалось.

“Після візиту в Україну з 24 травня по 3 червня з метою розслідування смерті українського фотожурналіста Макса Левіна «Репортери без кордонів» (RSF) оприлюднюють звіт з інформацією та доказами, які свідчать про те, що Левіна та його друга і охоронця стратили російські солдати в лісу під Києвом 13 березня, можливо, після допитів і навіть тортур”, – йдеться в матеріалі.

Журналісти знайшли обвуглену машину журналіста і сліди від 14 куль у ній, а також документи, що посвідчують особу Чернишова – військового, який супроводжував Левіна. Зібрали також кілька предметів із можливими слідами ДНК, які свідчать про наявність рашистів дуже близько від місця загибелі Левіна та Чернишова. На місці, де було виявлено тіла Макса, знайшли також кулю зі слідами ДНК. “Репортери без кордонів” передали правоохоронцям дев’ять доказів, зібраних на місцях, та флешку з десятками фотографій місця злочину.

Журналісти висунули дві гіпотези перебігу вбивства Левіна і Чернишова.

“Аналіз фото з місця злочину, зроблених на місці спостережень та вилучених речових доказів чітко вказують на страту, якій, можливо, передував допит або навіть катування. У контексті війни, сильно відзначеної пропагандою і кремлівською цензурою, Макс Левін та його друг заплатили життям за боротьбу за достовірну інформацію”, – заявив один з авторів розслідування Крістоф Делуар.

Нагадаємо, про загибель Максима Левіна стало відомо 1 квітня. Його тіло з кількома кульовими пораненнями від автоматичної зброї знайшли в лісі неподалік села Гута Межигірська.

“Кожен український фотограф мріє зробити фото, яке зупинить війну”, – пояснював журналіст.

Відео