Російськомовна працівниця львівського відділення “Укрпошти” звільнилась | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Російськомовна працівниця львівського відділення “Укрпошти” звільнилась
24 Червня, 19:40

Російськомовна працівниця львівського відділення “Укрпошти” звільнилась

Працівниця львівського відділення «Укрпошти» №13 Ірина Іванова, яка розмовляла з клієнтами виключно російською мовою, звільнилась. З 1 липня вона змінить роботу та місце проживання, передає zaxid.net.

Жінка вирішила переїхати зі Львова до Одеси. За словами директора львівської дирекції «Укрпошти» Миколи Ростова, це рішення Іванової не пов’язане зі скаргами на працівницю. Каже, його працівниця ніколи не скаржилась на цькування зі сторони клієнтів чи інших працівників через російськомовність.

Про російськомовну працівницю кілька разів у Facebook повідомляла львів’янка Діана Іванків. За її словами, Ірина Іванова неодноразово відмовлялась обслуговувати клієнтів українською. Діана Іванків скаржилася на працівницю і на «гарячу лінію» «Укрпошти», після чого працівниці зняли премію.

Журналісти з’ясували, що Ірина Іванова переїхала з Росії до Львова кілька років тому, влаштувалась на роботу у відділення «Укрпошти». У її обов’язки входило оформляти прийом та відправку переказів і кореспонденції, відтак вона постійно спілкувалася з клієнтами. Керівництво відділення неодноразово проводило з Іриною Івановою профілактичні бесіди.

На думку директора Миколи Ростова, працівниці треба було дати більше часу, аби вона самостійно навчилась розмовляти українською мовою.

«До 1990-го року весь Львів говорив російською мовою, нас змушували це робити. Я тепер говорю українською мовою, але не все зразу приходить. Людині з Росії може бути тяжко», – вважає він.

Натомість член «Добровольчого руху ОУН» Антон Петрівський переконаний, що рішення про переїзд зі Львова Іванова прийняла під впливом дій громадських активістів.

«За допомогою громадського тиску ми дали їй зрозуміти, що вона або приймає правила співіснування з українцями, або їде геть. Вона обрала поїздку геть», – зазначає Петрівський.

Микола Ростов рішенням своєї працівниці засмучений, бо, за його словами, знайти заміну на її посаду буде нелегко.

«Нам, звичайно, буде тяжче, не буде кому працювати, з доставкою пошти на тому відділені будуть проблеми. Але нічого, ми якось все вирішимо», – сказав він.

Фото:zaxid.net

Відео