Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Російський правоохоронець повернувся до Львова
16 Травня, 10:06

Російський правоохоронець повернувся до Львова

Львів’янин Олександр, якого вербували російські спецслужби, повернувся на Батьківщину. Понад 20 років він займав посади в правоохоронних і силових структурах Російської Федерації. Водночас був активістом різноманітних українських спілок, що популяризували у Росії українську культуру, звичаї і традиції, йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Олександр, який повернувся з РФ, в Україні попросив журналістів приховати його обличчя та змінити голос. Зізнався, що після анексії Криму та загострення конфлікту на сході його почали залякувати, намагаючись схилити до співпраці з російськими спецслужбами.

«Почали запрошувати різні органи на співбесіди, вимагали надавати інтерв’ю про конкретні речі, політику та оцінювати ситуацію в Україні. Сказали, щоб я підписав документи, що повинен надавати таку інформацію, якщо я буду нею володіти», – розповів Олександр.

Чоловік розповідає, подібні випадки психологічного тиску та вербування проукраїнських громадських діячів у Росії непоодинокі.

«Вони потрапили під різного роду статті в Російській Федерації, були відкриті суди, хтось втратив роботу. Їх викликали також у ГРУ РФ і в Слідчий комітет РФ», – наголосив Олександр.

Олександр злякався за свою родину, вирішив повернутися на Батьківщину. Своєю історією у Львові поділився із працівниками СБУ. Силовики кажуть, зараз особливо гостро стоїть питання вербування українців російськими спецслужбами. Зазвичай під вплив потрапляють трудові мігранти.

«Вербувально-вразливими особами є українці, які приїжджають на заробітки, в тому числі українці, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим, Донецької, Луганської області. Особи, які мають досвід бойових дій, колишні правоохоронці, представники органів влади, управлінь», – зазначив оперативний співробітник управління СБУ Львівщини.

«За державну зраду в нас передбачено покарання до 15 років позбавлення волі. Проте, якщо громадянин, якого намагалися завербувати російські спецслужби добровільно прийшов до нас і зізнався у своїй діяльності, то після перевірки він буде звільнений від кримінальної відповідальності», – прокоментував речник управління СБУ Львівщини Олег Александров.

Фото: ілюстративне

Схожі новини