Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Росія відмовилась звільнити українських моряків на вимогу міжнародного Трибуналу
25 Червня, 21:01

Росія відмовилась звільнити українських моряків на вимогу міжнародного Трибуналу

У Росії заявили, що питання про долю українських моряків перебуває за межами юрисдикції Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

Про це сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

«Цей випадок не є підсудним для цієї судової інстанції. В цьому полягає позиція РФ, ви це знаєте. Звичайно, повноваження суду просто не поширюються на цю ситуацію. Позиція Росії була вельми однозначно викладена в цьому суді нашими представниками», – заявив Пєсков.

Раніше президент України Володимир Зеленський зазначив, що дуже хоче побачити, як прихильники повернення російської делегації в ПАРЄ відстоюватимуть та вимагатимуть повернення полонених українських моряків.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін звернувся до міністрів закордонних справ країн «Великої двадцятки» та ЄС з проханням тиску на РФ.

«Підписав листи до міністрів закордонних справ країн G20 та ЄС. Закликаю під час наступної зустрічі “двадцятки” в Осаці застосувати всі можливі важелі з метою впливу на РФ для звільнення українських моряків. І головне: Росія або виконує рішення міжнародного арбітражу, або доводить, що не виконує так звану конституцію міжнародного простору – Конвенцію з морського права. А також не поважає імунітетів, які є основою поняття суверенітету», – повідомив Клімкін на своїй Facebook-сторінці.

 

Фото: Українська правда

Схожі новини