Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Роз‘єднали півкулі мозку: у Львові провели надскладну операцію хлопчику з епілепсією
27 Серпня, 13:10

Роз‘єднали півкулі мозку: у Львові провели надскладну операцію хлопчику з епілепсією

Львівські нейрохірурги провели одну із найскладніших операцій при епілепсії  хлопчику восьми років. Про це повідомляють у Першому медичному об’єднанні Львова.

Операція, яку провели медики, називається казолотомія. Це хірургічне втручання з роз’єднанням півкуль головного мозку.

Як повідомили лікарі, у 8-річного Олега – туберозний склероз. Це генетичне захворювання, що вражає нервову та інші системи і супроводжується епілептичними нападами.

Дитина страждала від судом, які ставалися до 10 разів на добу, додали вони.

Команда дитячих нейрохірургів спільно із епілептологами лікарні Святого Миколая зважилася провести дитині калозотомію. Ця надскладна операція стала початком хірургічного лікування епілепсії у хлопчика.

«Рішення про можливість і вибір методу хірургічного лікування епілепсії при туберозному склерозі – непростий шлях, якого вдалось досягнути спільними обговореннями та кількарічного відслідковування історії нападів пацієнта», – розповідають медики.

У лікарні повідомили, що під час операції хірурги роз’єднали півкулі головного мозку, провівши повне розсічення мозолистого тіла.

Казолотомія пройшла успішно, в результаті чого хірургічне лікування показало чудові результати, наголошують лікарі.

Нині уже три місяці як Олега зовсім не турбують судоми, які заважали хлопчику у повсякденному житті та значно затримували його інтелектуальний розвиток.

Наразі маленький пацієнт приходить з батьками на профілактичні огляди. Лікарі продовжують відслідковувати стан хлопчика після операції, аби визначити подальшу тактику лікування та необхідність наступних етапів.

Схожі новини