На Львівщині проведуть розкопки розміром з 14 футбольних полів – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На Львівщині проведуть розкопки розміром з 14 футбольних полів
23 Жовтня, 13:11

На Львівщині проведуть розкопки розміром з 14 футбольних полів

Археологи досліджуватимуть рекордну площу давніх поселень

Щоб почати будівництво об’їздної дороги Львова, археологи досліджуватимуть 21 давнє поселення. Це 103 тис м² – рекордна для України площа досліджень.

Про це повідомляє науково-дослідний центр  “Рятівна археологічна служба”.

У вересні археологи завершили розвідки, тривалістю півроку. Таку роботу було замовлено генеральним проектувальником – ТзОВ “Інститут комплексного проектування”, для розроблення проектно-кошторисної документації.

Нова дорога буде прокладена на межі двох цікавих фізико-географічних територій -Розточчя і Грядового Побужжя. Протяжність цієї ділянки – близько 24 км.

«Досі археологи в Україні не мали можливості дослідити таку велику площу археологічних об’єктів в межах одного будівельного проекту. Схожий досвід не є новим для наших колег з Польщі чи інших країн Європи, де масштабні розкопки перед будівництвом доріг є сталою практикою. Однак для нас це цілком нові можливості», – пояснює директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України, Олег Осаульчук.

Археологи проводитимуть розкопки на поселеннях різного часу. Найдавніші датують ще ІІІ тис. до н.е, а наймолодші – княжі часи. Також, науковці запевняють, що дослідження пам’яток не вплине на строки реалізації проекту.

«Для того, аби провести такі рятівні розкопки, лише на виконання польової частини досліджень потрібно більше року. Але коли археологічні роботи стають складовою частиною проекту, як у нашому випадку, жодних затримок у графіку будівництва це не спричинить,” – розповідає Олег Осаульчук.

Найбільш масштабними археологічними дослідженнями під час будівництва доріг на Львівщині були розкопки біля Олеська. Тоді Рятівна археологічна служба дослідила більше 15 тис. м². Дослідники вперше дізнались, про поселення племен готів на цих теренах.

Будівництво Північного обходу Львова планують розпочати у 2019 році.

Відео