Розпочався Страсний тиждень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Розпочався Страсний тиждень
22 Квітня, 13:56

Розпочався Страсний тиждень

Від сьогодні у християн східного обряду розпочинається Страсний тиждень, або Страсна седмиця – найскорботніші дні перед світлим святом Христового Воскресіння.

Це найсуворіший тиждень посту перед Великоднем, коли віруючі згадують про останні дні земного життя Христа, його розп’яття і поховання.

Кожен день Страсного тижня називається Великим – за значущістю подій.

Великий понеділок

У цей день прийнято робити всі глобальні роботи по дому – ремонт, генеральне прибирання та інше. Далі займатися ними вже не можна. З їжі можна сирі овочі і фрукти, а також хліб, мед і горіхи. Рекомендується їсти один раз на добу – ввечері.

Великий вівторок

У вівторок харчуватися дозволено так само сирими овочами, фруктами, хлібом і водою. Також в цей день виконуватися вся робота, пов’язана з одягом: прання, прасування, дрібний пошив.

Велика середа

У цей день починається підготовка до Великодня. Господині виносять сміття, роблять легке прибирання, а також готують продукти для випікання пасок. Можна також їсти хліб, овочі і фрукти, холодну сиру їжу без масла.

Великий четвер (Чистий четвер)

У четвер з самого ранку потрібно помитися і прибратися в будинку. Крім того, в цей день прийнято фарбувати яйця і випікати паски. А ввечері починається одна з найдовших служб в році, “Дванадцять Євангелій”, що присвячена Ісусу Христу. Ті, що прийшли в храм стоять на ній із запаленими свічками, які за традицією намагаються не гасити до повернення додому. У Великий четвер віруючим потрібно причаститися.

У цей день дозволяється їсти гарячу рослинну їжу з рослинною олією.

Велика п’ятниця (Страсна п’ятниця)

Це найскорботніший день седмиці. У цей день потрібно повністю утриматися від їжі. У Страсну п’ятницю згадують про суд, розп’яття і смерть Спасителя на хресті.

Велика субота

У церквах згадують поховання Христа. При цьому священнослужителі вже в цей день надягають світлі святкові шати. Це день тиші і спокою. Не варто вдаватися до веселощів і розпивання алкоголю. Багато віруючих і в цей день відмовляються від їжі. Але дозволяється один раз в день поїсти гарячої рослинної їжі, але без масла.

особливо важливими вважаються останні три дні перед Великоднем. Зокрема, в Чистий четвер заведено вставати до сходу сонця, вмиватися, прибирати оселю і готувати частування на Великдень, а саме – фарбувати яйця, пекти паски.

Воскресіння Христове православні та греко-католики святкуватимуть 28 квітня 2019 року.

 

  • 0
  • 336
Відео