«Рубають далі – багато і нагло»: на Старосамбірщині активісти зафіксували незаконні рубки (Відео) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Рубають далі – багато і нагло»: на Старосамбірщині активісти зафіксували незаконні рубки (Відео)
31 Липня, 12:33
logo-black

«Рубають далі – багато і нагло»: на Старосамбірщині активісти зафіксували незаконні рубки (Відео)

Антоніна Скляренко

У понеділок, 29 липня, на території Стрільбицького лісництва Старосамбірського «Галсіллісу» представники «Лісової варти» виявили незаконні рубки лісу. Локації поодинокі і хаотичні, але, за підрахунками активістів, завдали збитків на сотні тисяч гривень.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив громадський діяч Василь Курій.

«Мали з колегами мету перевірити, що відбувається в лісі, яка ситуація з незаконними рубками. Взяли камеру і вирушили до лісу. Зауважили, що нічого не змінилося: крадіжки продовжуються дотепер. Виявили ряд пеньків: є річної давності, а є зовсім свіжі, наче нищення дерев відбулось день-два тому. На них нема тавра, як має бути при плановій рубці. Поруч з пеньками – залишки деревини, неприбрані гілки. Це знову ж таки свідчить, що робилося все незаконно. Адже при плановій рубці дерево поскладане, місце прибране довкола, певна територія відмежовується. А тут дерево зрізали, відібрали ту частину, яку потрібно, решта залишили і поїхали», – розповідає LMN Василь Гаврилюк із «Лісової варти».

Чоловік каже, поліцію на місце не викликали, бо не було часу займатися всіма процедурами. Поставили собі за ціль виявити якомога більше локацій незаконних порубок. Вже потім повідомлятимуть у відповідні інстанції.

«Обстежуємо й зараз територію лісництва, – каже Василь. –  І розуміємо, що такі незаконні рубки проводяться систематично. Часто зрізають дерева не на окремих площах, а хаотично. Десь там одне дерево зрубане, десь там. Там три пеньки, там п’ять. При чому, що здивувало, рубають поруч із місцями, де ведеться планова рубка. Одним словом, повний безлад. Чотири незаконно зрубані дерева, щоб розуміти, – це 20 тисяч збитку. А там порубки – на сотні тисяч», – додає Василь.

Нещодавно новий голова ЛОДА Маркіян Мальський заявив, що наведе лад в лісовій господарці області за кілька місяців. Активістів таке не влаштовує.

«Як бачимо, заяви голови ЛОДА на лісову мафію не діють. Вони рубають далі – багато і нагло, вбивають наше довкілля і економіку, – каже Василь Курій, член громадського руху «СтопЛісоцид». – Керівництво області має діяти вже і негайно. Бо за 3-4 місяці чорні лісоруби знищать іще сотні гектарів лісу.

Керівники лісгоспів з правоохоронними органами на апаратних нарадах звітують про зменшення незаконних рубок. Та вони тільки у їхніх звітах зменшилися! Насправді ситуація тільки погіршується. Мальський не повинен слухати тих, хто покриває злодіїв і має нести покарання. В активістів на місцях – ось в кого є правдива інформація. Керівнику ЛОДА треба організувати зустріч не з керівництвом лісгоспів, а з членами організацій, які роками фіксують порушення і можуть назвати реальні цифри, вказати конкретні прізвища».

 

Мальський має терміново звернутися до облради, щоб вирішити кадрові проблеми в лісовій господарці, наголошує Курій.

«Галсільліс» є комунальним підприємством, його керівництво підпорядковується обласній раді. Обласним управлінням лісового та мисливського господарства керує депутат облради Анатолій Дейнека, – каже активіст. – Ці люди нічого не зробили, щоб зупинити злочинні схеми, їм дуже комфортно жилося за попередньої влади. Маємо велику надію, що хоч зараз крісло під ними хитнеться».

Фото: Надане активістами “Лісової Варти”

Відео