«Рубки знищують всю екосистему»: у Новому Калинові взялись за наведення ладу з лісовою господаркою | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Рубки знищують всю екосистему»: у Новому Калинові взялись за наведення ладу з лісовою господаркою
31 Березня, 20:55
logo-black

«Рубки знищують всю екосистему»: у Новому Калинові взялись за наведення ладу з лісовою господаркою

Депутати Новокалинівської громади на сесійному засіданні минулого тижня прийняли рішення, що регламентує порядок ведення лісового господарства на території громади. Таке рішення аргументують тим, що неконтрольовані рубки завдають шкоди усій екосистемі. 

«У нас у Дублянах та Корналовичах ще зовсім недавно був розкішний ліс: тут росли столітні дуби. Територія була настільки цікавою, що тут можна було створювати заповідник. Водились різноманітні птахи, росла гарна флора. А зараз від цього лісу залишились пеньки, все поросло ожинником. Надмірні рубки знищують всю екосистему краю», – пояснює LMN голова Новокалинівської громади Богдан Юзвяк.

 

Відповідно до рішення, лісокористувачі тепер мають напередодні проведення рубок обговорювати їх на громадських слуханнях. Богдан Осипович пояснює: громада розуміє, що за лісом треба доглядати, час від часу мають здійснюватись санітарні рубки. Йдеться про те, аби рубки не перетворювались в суцільну ліквідацію лісового фонду громади. 

«У багатьох селах нашої громади, коли починаються дощі, є загроза підтоплення. Зараз ліс треба відновлювати, насаджувати новий, а ми, на жаль, зараз цього не бачимо, бачимо лише постійні рубки. Депутати у рішенні одностайні: громада має мати інструмент для контролю рубок, лісникам потрібно комунікувати з громадою, тоді й буде більша довіра до їх роботи», – пояснює Богдан Юзвяк.

 

Нагадаємо, першою рішення такого зразка прийняла Стрілківська громада. Розробити його допомагав громадський активіст Василь Курій. Зараз він також консультує й інші громади при розробці схожих рішень. Їх прийняли вже 5 громад на Львівщині.

Відео