Особа, яка очікує результату тесту на COVID-19, не має контактувати з іншими. Якщо людина здала тест на ПЛР і чекає результату, вона не може йти в гості, на корпоратив, приймати в себе вдома гостей. Факт обстеження одразу ставить таку людину в розряд підозрілої на COVID-19. І поки вона не одержить від’ємний результат, не може відвідувати забави чи зустрічі.
Якщо в родині хворий на ковід – контакти потрібно обмежити. Навіть, якщо хворих одужує, але ще перебуває на ізоляції, людина, яка мешкає з ним в одній квартирі, не має права піти на корпоратив, зустрічі, приймати в себе вдома гостей. Інакше вона свідомо наражає на небезпеку навколишніх.
Обмежити контакти слід, якщо відчуваєте ознаки захворювання. Найменший розлад здоров’я – заклало ніс, сів голос, дере в горлі чи є якісь інші ознаки – є забороною брати участь у новорічних забавах.
Як правильно відсвяткувати?
Ідеальний варіант, якщо додому прийдуть люди, з якими ми й без цього щоденно контактуємо. Це найближча родина: батьки, діти. Варто уникати зустрічі з тими людьми, за якими ми просто скучили чи давно їх не бачили. Оскільки ми ніколи точно не знаємо, хто є інфікований і хто може виділяти вірус.
Факт того, що людина вже перехворіла – не є для нас 100 % гарантією, що вона вже не може бути джерелом інфікування для нас.
Якщо все ж таки люди приймають рішення святкувати в ресторанах та інших закладах харчування, то вимоги залишаються ті ж самі. Чим менший контакт з іншими незнайомими людьми, тим краще. Якщо ми сідаємо за столик, то намагаємось стежити, щоб цей столик був не ближче аніж 1,5 метра від наступного.
Дуже ризикованими є загальні заходи, де танці, співи. Коли інфікована людина співає або голосно говорить, кричить, то концентрація вірусу, який виділяється при співі, є значно більшим, ніж при звичайній розмові.