«Ризикованими є заходи зі співами»: львівські медики радять, як правильно відсвяткувати Новий рік та Різдво | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Ризикованими є заходи зі співами»: львівські медики радять, як правильно відсвяткувати Новий рік та Різдво
31 Грудня, 18:07

«Ризикованими є заходи зі співами»: львівські медики радять, як правильно відсвяткувати Новий рік та Різдво

Наближається період новорічно-різдвяних свят. Львівські медики занепокоєні, що після святкових застіль та гучних забав побільшає хворих на коронавірус. Як вберегти себе та близьких у цей період, рекомендує керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко, йдеться на сайті пресслужби ЛОДА.

 

«За цей тиждень ми спостерігаємо зменшення кількості звернень за медичною допомогою людей з ознаками гострого респіраторного захворювання. Загалом на 2 тисячі людей менше звернулось за цей тиждень у порівнянні з попереднім. Але чи залишиться така тенденція надалі, чи ми будемо спостерігати зростання числа кількості захворювань, у великій мірі залежить від того, як ми відсвяткуємо Новорічні та Різдвяні свята»,-  зазначила медик. Вона надала декілька порад людям, як варто зараз поводитися.

Особа, яка очікує результату тесту на COVID-19, не має контактувати з іншими. Якщо людина здала тест на ПЛР і чекає результату, вона не може йти в гості, на корпоратив, приймати в себе вдома гостей. Факт обстеження одразу ставить таку людину в розряд підозрілої на  COVID-19. І поки вона не одержить від’ємний результат, не може відвідувати забави чи зустрічі.

Якщо в родині хворий на ковід – контакти потрібно обмежити. Навіть, якщо хворих одужує, але ще перебуває на ізоляції, людина, яка мешкає з ним в одній квартирі, не має права піти на корпоратив, зустрічі, приймати в себе вдома гостей. Інакше вона свідомо наражає на небезпеку навколишніх.

Обмежити контакти слід, якщо відчуваєте ознаки захворювання. Найменший розлад здоров’я – заклало ніс, сів голос, дере в горлі чи є якісь інші ознаки – є забороною брати участь у новорічних забавах.

 Як правильно відсвяткувати?

Ідеальний варіант, якщо додому прийдуть люди, з якими ми й без цього щоденно контактуємо. Це найближча родина: батьки, діти. Варто уникати зустрічі з тими людьми, за якими ми просто скучили чи давно їх не бачили. Оскільки ми ніколи точно не знаємо, хто є інфікований і хто може виділяти вірус.

Факт того, що людина вже перехворіла – не є для нас 100 % гарантією, що вона вже не може бути джерелом інфікування для нас.

Якщо все ж таки люди приймають рішення святкувати в ресторанах та інших закладах харчування, то вимоги залишаються ті ж самі. Чим менший контакт з іншими незнайомими людьми, тим краще. Якщо ми сідаємо за столик, то намагаємось стежити, щоб цей столик був не ближче аніж 1,5 метра від наступного.

Дуже ризикованими є загальні заходи, де танці, співи. Коли інфікована людина співає або голосно говорить, кричить, то концентрація вірусу, який виділяється при співі, є значно більшим, ніж при звичайній розмові.

«На сьогодні ми говоримо, що проти грипу в нас вакциновано лише 15 тисяч осіб-мешканців Львівщини. Очікуємо, що з наступного року, можливо, вже з першого кварталу, ми одержимо вакцину від коронавірусу. Але до того часу нам потрібно протриматися. А для того, щоб ми максимально зберегли життя та здоров’я своїх рідних, близьких і загалом мешканців Львівської області, ми повинні дотримуватися простих трьох правил – маска, соціальна дистанція, гігієна рук. Це ніби просто, але від того наскільки ми будемо свідомі, залежить чи рівень захворюваності буде знижуватись чи він стрімко ростиме догори»,-  наголосила Наталія Іванченко.

Водночас Львівщина залишається областю з показником летальності вищим за середньоукраїнський. Тому треба берегти, особливо тих, хто має хронічні захворювання дихальної системи, серцево-судинної системи, осіб старшого віку.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

 

Відео