Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Садки після карантину: без права на помилку»: у Львові відзавтра запрацюють дитячі дошкільні заклади
16 Липня, 17:02
logo-black

«Садки після карантину: без права на помилку»: у Львові відзавтра запрацюють дитячі дошкільні заклади

Віра Потічна

У п’ятницю, 17 липня, після 4-місячної перерви у Львові знову запрацюють державні дитячі садки. Напередодні вихователі обдзвонювали батьків і запрошували приводити дитину у групу. Але у роботі дошкільних закладів відбулися зміни.

Як зробити, аби перебування дитини у садку було максимально безпечним, обговорювали сьогодні на онлайн-конференції «Садки після карантину: без права на помилку». Її організаторами стали представники Української Галицької партії. Ініціатором та модератором обговорення була депутатка Львівської міської ради Юлія Гвоздович, яка активно виступала за відкриття дошкільних закладів у місті.

«Станом на сьогодні проводяться майстер-класи для вихователів та інших працівників садків, які вчаться працювати в умовах пандемії коронавірусу. Вони між собою розділять ролі і моделюють ситуації, як будуть заходити дітки, переодягатися, як  їм будуть вимірювати температуру. Прийом дітей буде проводитися від 7.30 до 10 години. Батьки мають між собою домовитися, хто коли приводить дитину, аби не було скупчення. Також не усі групи одразу запрацюють: якщо у садку, до прикладу, 14 груп, то відновлять роботу 10-11, – говорить депутат Львівської міської ради Ігор Дякович. – Та поки не усі батьки приведуть дітей, тому групи можуть бути різновікові. Працівники садків мають бути у масках та рукавицях. Їх закупили достатньо, як і антисептиків. Управління освіти усе буде тримати на контролі».

Ірина Бек з Української Галицької партії, яка має багато напрацювань у сфері освіти, каже, що зараз настав час у роботу дитячих закладів внести нововведення.

«Багато уваги приділяємо дотриманню санітарних норм, але варто не забувати про сам процес виховання. До карантину у нас в садках були переповнені групи: в яслах могло бути по 34 малюків. Ми ж говорити, що групи треба розділити – на нинішній день це стало особливо актуальним. Зменшення дітей у групах дозволить у роботу вихователів впроваджувати нові методики, які би допомогли сприяти гармонійному розвиткові кожної дитини як особистості».

Львівські приватні садки запрацювали раніше. Христина Шабат, засновниця альтернативного дитячого простору «Пташеня», розповідає, як їх заклад працював в умовах карантину.

«Ми вже два тижні працюємо. У нас режим у групі «9 дітей та 1 дорослий». Усім працівникам зробили тести на коронавірус. Вихователі працюють у масках та рукавицях. З дезінфекції нічого надзвичайного не додалося. Ми й до карантину постійно провітрювали приміщення, робили вологе прибирання. Єдине, заборонили дітям приносити здому іграшки, – каже. – Державним садкам буде трохи легше працювати, адже нинішні протоколи не обмежують кількість дітей у групах».

Послухати усіх спікерів заходу, аби дізнатися, як дитячі садки працюють після карантину закордоном, можна тут.

Фото: ілюстративне

Схожі новини