Самбірчанка бореться за звання «Міс особлива мама» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Самбірчанка бореться за звання «Міс особлива мама»
18 Травня, 18:53
logo-black

Самбірчанка бореться за звання «Міс особлива мама»

Доброчинна група українських емігранток в Італії «Подаруй усмішку_UA» цьогоріч вдруге проводить конкурс «Міс особлива мама». У ньому змагаються жінки, що виховують дітей з інвалідністю. Серед них і 34-річна самбірчанка Оксана Чайковська. В Оксани двоє дітей: 8-річний Іванко з синдромом Дауна та 5-річна Оля.

«Я щаслива мама. Я мріяла про двох діток і тішусь, що маю їх. Однак боляче спостерігати, коли твою дитину повноцінно не сприймає суспільство, коли доводиться бути в замкнутому просторі, коли не відчуваєш підтримки і розуміння від соціуму. Іванко ходить до школи, танцює, любить різні розваги. Як мама, я не бачу жодних причин, чому б не сприймати його повноцінним. Бути мамою дитини з інвалідністю – це подекуди важка сіра буденність, а такі конкурси дозволяють нам відчути себе жінками, відчути себе красивими, талановитими, розумними», – зізнається LMN Оксана.

До народження сина жінка працювала у Чайковицькій школі соціальним педагогом та вчителем англійської мови, сьогодні ж все своє життя присвячує дітям.

«Конкурс відбуватиметься у шість турів. На виконання кожного завдання нам дається тиждень. Впродовж них зберігатиметься інтрига, адже переможців оголосять аж вкінці. Цікаво, що цінні матеріальні подарунки отримає кожна мама, яка виконає всі завдання. Можна виграти мікрохвильову піч, різну побутову техніку, дорогоцінні прикраси – речі, які сім‘я з дитиною з інвалідністю нечасто може собі дозволити», – зауважує жінка.

Завдання покликані відкривати у жінці нові творчі грані: мами мають записувати відео, робити творчі знимки, ділитись улюбленими кулінарними рецептами та завантажувати їх у спеціальну Фейсбук-групу.

«Словом, все, аби навчитись бачити у собі не тільки маму, а й жінку. Для нашого середовище це безцінний конкурс. Нам треба, аби суспільство пам‘ятало, що є мами дітей з інвалідністю. Дуже хочеться, щоб була можливість влаштуватись на якусь дистанційну роботу на кілька годин в день, тощо», – наголошує Оксана.

Відео