Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Самбірчани разом заспівали «Нова радість стала»
12 Січня, 20:34
logo-black

Самбірчани разом заспівали «Нова радість стала»

Світлана Андрейчикова

Сьогодні самбірчани долучилися до всеукраїнського флешмобу із масового виконання колядки “Нова радість стала”. На центральній площі міста зібралися хорові колективи, працівники культури та освіти, представники влади міста, активні громадяни та діти. Підходили колядувати й перехожі. Усі разом заспівали слова не лише цієї коляди, а й не менш відомої “Радуйся”.

Флешмоб проходив сьогодні у 30 містах України, розпочався рівно о 14:30. Також колядували українці у Великій Британії, Австрії, Польщі, Німеччині та Нідерландах. Такі заходи завжди демонструють єдність українців та спільні прагнення здоров’я, миру та добра. Саме таким є зміст кожної колядки: побажання усіх благ та молитва до Бога. Серед колядників у Самборі було багато військовослужбовців. Колишній військовий 703 полку оперативного забезпечення Микола Кріль згадує, як святкували Різдво у зоні бойових дій на Сході у 2017 році.

“Для того, щоб було відчуття різдвяного духу, щоб згадати домашню атмосферу, ми спільно готували вечерю, старалися дотримуватися усіх традицій, – розповідає Микола Кріль. – Були з нами хлопці з інших областей, які уперше бачили такі звичаї. Хтось вперше ліпив вареники, хтось імпровізував над пампушками і кутею. Спільна молитва, коляда. Щоразу, згадуючи це, дякую волонтерам, які нас забезпечували необхідним, тим, чого там не купиш. Марія Мачульська (волонтерка з Самбора – LMN) весь час дзвонила, запитувала, що потрібно. Пам’ятаю, як на саме Різдво ми поїхали на завдання, бо наші війська просувалися вперед і потрібна була наша допомога. Завжди і всюди відчувалася підтримка рідних, де б ми не їздили і не ходили, навіть холод переносився по-іншому. Зв’язок із ними в ці дні був дуже важливим».

Учасники флешмобу з вдячністю згадували хлопців, які стоять на варті нашого спокою. Бажали їм сил і витримки.

Фото: Світлана Андрейчикова

Схожі новини