Самбірчанин у Польщі виготовляє ювірелірні шедеври для клієнтів з різних країни | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Самбірчанин у Польщі виготовляє ювірелірні шедеври для клієнтів з різних країни
05 Травня, 18:13

Самбірчанин у Польщі виготовляє ювірелірні шедеври для клієнтів з різних країни

31-річний уродженець Самбора Петро Левкович сім років працює у Кракові ювеліром. Серед клієнтів Петра люди з різних міст і країн, зокрема й з Німеччини, розповідає портал UAinKrakow.

Петро навчався у Самбірському педагогічному коледжі на спеціальності «образотворче мистецтво». Вивчали скульптуру, живопис, графіку, а також багато різного декоративно-прикладного мистецтва та ремесел. Потім, у 2009 році, разом із коханою дівчиною поїхав до Перемишля на навчання, обрав фах «дизайн інтер’єру». А згодом переїхали до Кракова. Тут чоловік довго не зміг знайти роботу.

«І якось на OLX побачив оголошення, що потрібен помічник ювеліра, на просту чорну роботу», – каже Петро.

Тоді прийшов на співбесіду, взяв свої художні праці, щоб показати, що уміє. Пройшов і другий етап відбору: майстер давав йому завдання, аби оцінити, як він працює з металом і чи надається до такої справи.

Його взяли на роботу. «І от шостий рік я тут», – сміється Петро. Тільки він давно вже не помічник, а самостійний майстер.

Зазвичай праця над прикрасою триває близько трьох тижнів: від знайомства з клієнтом та обговорення деталей до готового виробу. І значна  частина цієї праці – це не фізична праця, а спілкування та рефлексія.

Відео