Самбірська міськрада витрачає мільйони на компанію-боржника | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Самбірська міськрада витрачає мільйони на компанію-боржника
03 Лютого, 14:08
logo-black

Самбірська міськрада витрачає мільйони на компанію-боржника

Компанія ТОВ «Гарнобуд», котра отримала один з найбільших підрядів на будівельні роботи від Самбірського комунального підприємства «Об’єднане» на 71 млн гривень, фігурує в численних судових позовах про стягнення заборгованості на понад півмільйона гривень.

Про це виданню Львівська Мануфактура Новин стало відомо з судового реєстру.

Зокрема, 14 лютого в Господарському суді Львівської області має відбутися розгляд справи за позовом ТОВ «Бетонікс» до відповідача ТОВ «Гарнобуд» про стягнення 28,3 тис. гривень заборгованості.

Той самий суд розглядає ще одну справу проти цього Товариства, у якій до нього позивається ТОВ «Інстапласт» про стягнення 365 тисяч гривень.

Іще 128 тисяч гривень у компанії намагається відсудити ФОП Храб Пилип Васильович, якому ТОВ «Гарнобуд» заборгувала за договором від 4 вересня 2020 року.

Зазначимо, компанія «Гарнобуд», з котрою судяться за понад 500 тисяч гривень боргів, у 2021 році отримала від Самбірського комунального підприємства «Об’єднане» підряд на виконання будівельних робіт з укріплення лівого берега річки Дністер на 74 млн гривень, котрий був згодом розірваний через порушення в сфері держзакупівель допущених комунальниками. Згодом тендер був проведений повторно, а переможцем стала все та ж компанія ТОВ «Гарнобуд». Договір на 71 млн гривень був укладений 24 листопада 2021 року.

Варто вказати, ТОВ «Гарнобуд» зареєстровано у січні 2020 року у Львові. Компанія, основний вид діяльності якої – будівництво житлових та нежитлових будівель, має статутний капітал лише 20 тисяч гривень, та згідно реєстру володіє автомобілями BMW X5 2019 року виготовлення та Land Rover Discovery sport 2021 року виготовлення. Водночас власної чи орендованої будівельної техніки у компанії немає. Власником компанії є Наталія Гурська-Кучма.

За неповних два роки існування, компанія перемогла у 18-ти тендерах, та її найбільшим замовником є згадане вже самбірське КП «Об’єднане». При цьому, частину укладених з ТОВ «Гарнобуд» договорів було розірвано через невиконання умов.

Так, самбірські освітяни розірвали з компанією договір від 23 листопада 2021 року щодо реконструкції даху середньої школи №10 на вул. Стуса. Компанія за 2,07 млн гривень повинна була завершити реконструкцію даху до 31 грудня, втім роботи вчасно не виконала.

Також компанія не виконала вчасно ремонтно-реставраційні роботи на вул. Валовій 18 у Львові. На замовлення Львівського національного університету ім. Івана Франка компанія «Гарнобуд» повинна була за 6,6 млн гривень привести до ладу будинок, завершивши роботи до 31 грудня 2021 року. У цьому випадку замовник погодився на продовження дії договору до завершення виконання робіт.

Додамо, роботи з берегоукріплення русла річки Дністер ТОВ «Гарнобуд» повинна завершити до 31 грудня 2024 року. Втім сподівань, що компанія виконає роботи вчасно, зважаючи на історію молодої компанії – не багато.

Варто зазначити, самбірське комунальне підприємство «Об’єднане» двічі намагалося провести тендер на ремонт тротуарів по вул. Коновальця за понад 7 млн гривень.

Тендер, ймовірно, публікувався під конкретну компанію, адже у ньому були дискредитаційні умови. Власне, компанія котра повинна була ремонтувати тротуари за 7 млн гривень, мала б мати у статутному капіталі 5 млн гривень.

Тоді приватна компанія «Самбірська виробничо-транспортна компанія» подала скаргу на цю умови.

«Зазначені дії Замовника є незаконними по відношенню до інших учасників, скаржника та порушують норми ст.ст. 3,5,11 Закону, які зобов’язують Замовника забезпечити рівні умови для усіх учасників процедури, та здійснити об’єктивний та чесний вибір переможця», – йдеться у скарзі.

Комунальне підприємство усунуло порушення, однак тендер так і не відбувся. Причиною цьому стало подання до участі в торгах менше двох тендерних пропозицій.

Зокрема, 20 січня СКП «Об’єднане» опублікувало повторно тендер на ремонт тротуару на вул. Коновальця. Однак вже 1 лютого скасовувало тендер, адже кошти на ремонт цього тротуару не передбачено.

Варто додати, самбірське комунальне підприємство «Об’єднане» очолює Євген Квас, депутат Самбірської районної ради від партії «Слуга народу» та голова бюджетної комісії.

Відео