“Самбірські” леви – відтепер в Африці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Самбірські” леви – відтепер в Африці
22 Листопада, 18:40

“Самбірські” леви – відтепер в Африці

Петро Перуцький

Рівно рік тому трьох ведмедів з готельно-розважального комплексу “Білаки” перевезли до реабілітаційного центру бурого ведмедя – НПП “Синевир”. Тоді волонтер Лайнелу Де Ланге сказав: “У нас ще багато справ у Самборі, і ми обов’язково повернемося”.

“У нас було багато перешкод, але ми зробили це – початок нового життя. Спасибі всім хто допомагав,” – сказав Лайнел Де Ланге.

Виявив ініціативу перевезти левів у більш наближене до природних умов середовище і власник зоокутка в м. Самборі Іван Білак.

У неділю, 18 листопада, розпочалась маштабна операція з транспортування трьох левиць Чарлі, Кайа, Лука та лева Нейтон (з Хмельницького зоокутка, який також знаходився у Самборі) до Південно-Африканської Республіки, яка тривала 77 годин. Спочатку їх помістили в спеціальні вольєри та на вантажному автомобілі доставили у Міжнародний аеропорт Бориспіль. Після цього відбувся переліт до аеропорту Стамбула. Вже в Туреччині їх помістили у спеціальне приміщення, чекаючи на літак у Йоганнесбург, де для них було забезпечено спеціальні умови, щоб звірі змогли відпочити та набратися сил для тривалого перельоту в Африку.

 

Раніше повідомлялося, що квиток для левів коштує 35 тисяч доларів. Та зібрати таку суму не вдалося, а лише 2 тисячі доларів. Однак турецькі авіакомпанії Turkish Airlines та Turkish Cargo зробила знижку та за переліт взяли лише 16 тисяч доларів,  їх оплатив Благодійний фонд “Міжнародна організація Лоренса Ентоні”.

Також авіакомпанія Turkish Airlines представнику благодійного фонду Лайнел Де Ланге та двом волонтерам Ані Масяч та Михайлу Маслею представила безкоштовоно квитки в ПАР та назад в Україну. Після прибуття в міжнародний аеропорт Йоганнесбурґ місцева приватна компанія надала малі моторні літаки для доставки левів у Порт-Елізабет, після чого їх уже перемістили в кінцеву точку маршруту в сафарі парк Kragga Kamma Game Reserve.

Після перельоту вони пройшли медогляд та відбудуть реалібітацію у вольєрах, а вже потім їх переведуть у парк, огороджений на території 14 тис. м², є відеоспостереження та охорона. Умови – наближені до природних.

Левів не випустять на природу, бо вони з народження перебували у неволі. Ця довгоочікувана подія стала можливою завдяки наполегливості Благодійного фонду “Міжнародна організація Лоренса Ентоні” Лайнелу Де Ланге (директор фонду в Україні), Ані Масяч, Марії Шквирії, Михайлу Маслею, Наталії Вишневській, міністру екології та природних ресурсів Остапу Семераку і його заступнику Василю Полуйку та іншим, завдяки яким леви змогли відчути тепло та більше свободи.

  • 0
  • 1742
Відео