СБУ повідомила про підозру ексльвів’янину і вербувальнику Олександру Свистунову | Львівська мануфактура новин
СБУ повідомила про підозру ексльвів’янину і вербувальнику Олександру Свистунову
26 Січня, 13:23

СБУ повідомила про підозру ексльвів’янину і вербувальнику Олександру Свистунову

Служба безпеки України заочно повідомила про підозру колишньому очільнику партії «руський блок» та ексльвів’янину Олександру Свистунову. Про це повідомили в управлінні СБУ у Львівській області.

За даними контррозвідки СБУ, Свистунов допоміг фсб знайти і завербувати агента, який у подальшому скоригував повітряну атаку рашистів по Яворівському полігону у березні 2022 року. Йдеться, нагадаємо, про Олександра Косторного, який зараз перебуває за гратами.

В СБУ повідомили, що Свистунов ще до війни переїхав в Крим і звідти продовжує вести антиукраїнську діяльність.

«За даними слідства, ворожий пособник тривалий час проживав у Львові та за завданням російських спецслужб займався створенням осередків прокремлівської політсили. У 2013 році переїхав на територію Автономної Республіки, де залишився після захоплення українського півострова і почав сприяти загарбникам у війні проти нашої держави», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, він регулярно публікує у власному Телеграм-каналі прокремлівські дописи, в яких виправдовує збройну агресію рф та захоплення частини території України. Також Свистунов є частим гостем в ефірах окупаційного «інформагентства» News Front, яке росіяни створили у Криму для поширення своєї пропаганди.

На підставі зібраних доказів, слідчі Служби безпеки заочно повідомили фігуранту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

– ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);

– ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Відео