СБУ викрила російських агентів у Кабміні і Торгово-промисловій палаті | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
СБУ викрила російських агентів у Кабміні і Торгово-промисловій палаті
21 Червня, 10:58

СБУ викрила російських агентів у Кабміні і Торгово-промисловій палаті

В Києві затримали завідувача відділу Секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій ТПП, які шпигували для росіян. Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

Як повідомив Дехтяренко, посадовці передавали ворогу різну розвідінформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців.

За надану інформацію російські куратори платили їм від 2 до 15 тис. дол. за завдання. Суми залежали від рівня таємності і важливості зібраних даних. СБУ встановила, що урядовця завербували ще у 2012 році під час подорожі в росію два кадрові співробітники фсб рф.

“З тієї поїздки чиновник повернувся, вже маючи оперативний псевдонім, мобільний телефон для зв’язку та завдання збирати таємну інформацію, яка циркулює в Кабміні. Секретні документи зловмисник або роздруковував, або фотографував і зберігав на флешці», – повідомили у службі.

Через закритий Telegram-канал посадовець домовлявся про зустріч зі своїм “зв’язковим” – одним із працівників Торгово-промислової палати, аби передати файли.

“Зв’язківця” теж завербували у москві співробітники 5 служби фсб. Свій інструктаж співробітник ТПП отримував згодом у тимчасово окупованому Сімферополі.

«СБУ ідентифікувала одного з тих, хто готував його, як агента – це представник 5 служби фсб Юрій Водолазкій. Схема передачі розвідданих працювала так: урядовець передавав їх “зв’язківцю” з ТПП, а той – далі в росію через зашифровані канали зв’язку», – додали у службі.

“Винагороду” зв’язковий отримував під час особистих зустрічей із кураторами. Вони відбувалися в Криму чи у третіх країнах, зокрема Туреччині чи Кіпрі. Зазвичай фсб платила йому за двох, а вже в Києві він розподіляв гроші. Паралельно він також займався підбором інших “кандидатів” для вербування.

Наразі слідчі СБУ повідомили обом зловмисникам про підозру в державній зраді. Суд обрав їм міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.

Відео