Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
СБУ з’ясовує, хто проводить опитування про від’єднання Галичини
24 Квітня, 14:32
logo-black

СБУ з’ясовує, хто проводить опитування про від’єднання Галичини

Тетяна Пасічник

Львів’яни активно обговорюють опитування, які проводять на вулицях міста та в інтернеті. Невідомі кажуть, що вони працівники Київського міжнародного інституту соціології.

“От сьогодні ходила жіночка і проводила опитування, де нам буде краще – в межах України, окремо, чи з Польщею. Жінку було шкода, просто заробляє від біди, а от замовників попитати б, чи вони розуміються у кримінальному законодавстві”, – пише на своїй фейсбук-сторінці Світлана Хитрова.

Містяни вбачають у таких діях державний злочин.

Ситуацією зацікавилась СБУ Львівщини. Вони називають опитування провокаційним, адже у ньому йдеться про Львівщину як «окрему незалежну державу» чи «приєднання її до іншої держави». Зараз працівники з’ясовують хто причетний до організації вказаної провокації. Зловмисників притягнуть до відповідальності відповідно до чинного законодавства.

Юрист Володимир Рибалко каже, ситуацію варто розглянути з двох сторін.

“Варто звернути увагу, чи звучать в опитуванні заклики щодо зміни територіальної цілісності України. Якщо такі моменти прослідковуються, то організаторам загрожуватиме від трьох до п’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Якщо жодних закликів чи провокацій немає – покарання неможливе, – каже юрист. – Люди, які просто беруть участь в опитуванні, жодної відповідальності не можуть нести”.

Схожі новини