Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
СБУ затримала ексзаступника міністра економіки, якого підозрюють у державні зраді
22 Жовтня, 17:31

СБУ затримала ексзаступника міністра економіки, якого підозрюють у державні зраді

Сьогодні, 22 жовтня, контррозвідка СБУ на виконання рішення слідчого судді затримала у Києві у Міжнародному аеропорту «Бориспіль» колишнього заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України. Експосадовцю повідомили про підозру у вчиненні державної зради. Про це повідомляє СБУ.

Оперативники та слідчі СБУ встановили, що високопосадовець Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, чиновники держпідприємства «Український центр «Безпека» та державної акціонерної холдингової компанії «Артем» діяли всупереч інтересам України на користь закордонної компанії. Вони свідомо уклали з іноземцями збитковий контракт на виготовлення і постачання лінії з виробництва артилерійських снарядів на загальну суму понад 16,5 мільйона доларів США.

Унаслідок незаконної оборудки авансовий платіж у розмірі більше ніж 8,2 мільйона доларів США перевели на рахунки фіктивних офшорних підприємств та привласнили собі учасники схеми. Натомість іноземна компанія обладнання в Україну не постачала. Дії зловмисників поставили під загрозу забезпечення Збройних Сил боєприпасами під час протидії російській агресії.

СБУ не називає прізвища чиновника, але посаду заступника міністра економіки в уряді Гройсмана, який власне і координував діяльність з реалізації державного оборонного замовлення, обіймав Юрій Бровченко, передає Українська правда.

n_6638_22198313
Схожі новини