Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Селу на Бущині повернули комуністичну назву
19 Грудня, 11:02
logo-black

Селу на Бущині повернули комуністичну назву

Юлія Швидко

Вчора комітет ВРУ з питань місцевого самоврядування підтримав ініціативу мешканців Мармузовичів у Буському районі, які просили повернути селу попередню назву Андріївка. Так село називалося до 2016 року. Його переіменували, коли проводили декомунізацію.

«Село отримало назву в честь вбитого у 1946 році комуністичного активіста Андрєєва. Соромно, що мої земляки-галичани таким чином можуть запустити процес рекомунізації. Соромно, що члени громади на чолі із священником УГКЦ говорили, що назва села немає нічого до комуністів і походить від апостола Андрія. Завтра хтось захоче знову Дніпро перейменувати в Дніпропетровськ – на честь апостола Петра”, – на своїй сторінці у Facebook висловив своє обурення народний депутат Володимир В’ятрович.

Мешканці села у 2016 році просили парламентарів не підписувати постанову про перейменування. Тоді Андріївська сільська і Буська районна ради ухвалили рішення залишити назву села. Натомість Львівський окружний адмінсуд зобов’язав Андріївську сільраду змінити назву на Мармузовицьку. Селяни три роки виступали проти нової назви.

«Назва «Андріївка» не має нічого спільного з комуністами. Ми вважаємо, що наше село назвали на честь святого Андрія Первозванного. І дуже тішимося, що народні депутати нарешті нас почули. Оце перейменування людям завдало неабиякого клопоту. Нарешті зможемо далі жити, як жили», – каже LMN голова Мармузовицької сільської ради Михайло Романів.

Місцеві мешканці розповідають LMN, що за три роки ніхто не сказав на своє село «Мармузовичі». Перед в’їздом у село залишили вивіску зі старою назвою. На автобусній зупинці теж написано «Андріївка».

«І навіть у вивісках на автобусах залишили «Андріївку». Все надіялися, що назву повернуть: документи не всі люди переробляли. Лише ті, кому це конче було необхідно», – каже місцевий мешканець Василь.

Фото: Радіо Свобода

Схожі новини