Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сенцов розповів про затримання, слідчий тиск, українську політику та обмін
10 Вересня, 21:45

Сенцов розповів про затримання, слідчий тиск, українську політику та обмін

Олег Сенцов і Олександр Кольченко дали в Києві велику прес-конференцію.

 

Сенцов про затримання.

А по факту: мене затримали, привезли до мене додому. Вони ж думають, що там табір терористів, що там зброя, щось ще, література. Вони відкривають, а там донька моя в піжамі. Вони зайшли, подивилися. Там трикімнатна квартира, я сиджу в наручниках. Вони ходять-ходять, обшуком дві години, три години.

 

Сидить слідчий, заповнює протокол, підходить головний, запитує: “Ну, що?” – “Нічого”. Голову опустили. Кажу: “Що, пацани, все – розбіг?” “Ні, – кажуть. – Ти з нами. Щас все буде”.

 

Потім був другий обшук, там якісь вже пішли диски, дурниця якась. Хоч щось, мене туди приклеїти. Схопили – і вже не відпустили. І все інше вже просто підводилося.

Сенцов про пропозиції співпраці зі слідством.

Приходить слідчий і каже мені: “На тебе свідчення є, по-любому, ти сядеш, це без варіантів. Але можеш полегшити свою долю – дати свідчення на кого-небудь в Києві. Ось є Кличко, кого ще знаєш, хто був на Майдані, давай на будь-кого. Хочеш на Кличка, хочеш на когось іншого, будь-яке прізвище – нам все одно”. Тому що розуміли, що Чирній з Афанасьєвим не підходять на цю роль. А я підходжу як “модератор з Києва”.

 

Все це відбувалося за два тижні до виборів президента України в 2014 році. Тому їм був потрібен скандал.

 

Він сказав: “Або даєш свідчення – 7 років, якщо ні – підеш “паровозом” і отримаєш 20″. Я сказав ні!”. Відразу, не роздумуючи, і ніколи про це не шкодував. І коли отримав 20 років, я не здивувався. Тому що, як вони обіцяли, так вони і зробили.

 

Вони дуже хороші психологи, вони бачать, з ким це працює, з ким ні. Тому спробували спочатку – немає, з цими не працює. А якщо ти слабину дав, тебе доїдять.

Сенцов про політику.

Політики зі мною ніякі не зв’язувалися протягом 5 років, і я їм дуже за це вдячний. Політичних моментів не обговорювали. Що стосується мого політичного життя – для мене самого це питання залишається відкритим. Я сам для себе не те щоб не вирішив, але питання ще відкрите.

 

Я людина не публічна сам по собі, а більш закритий. Але так вийшло, що я відчуваю певну відповідальність перед своїм народом і своєю країною, і тому буду робити все що в моїх силах для своєї країни.

 

Я не вважаю, що я належу до табору Володимира Зеленського або до будь-якого іншого політичного табору. Я сам по собі.

Сенцов про обмін.

Їм цікаві тільки свої амбіції, а для цього потрібно було щось з України отримати, інші поступки. Україна на це не йшла, і я дуже радий, що попередня Адміністрація не віддала чогось.

 

Зараз з приходом нової влади у Росії є шанс відносини перезавантажити. Президент Зеленський теж робить крок назустріч. Я бачу, що він щиро хоче цей конфлікт вирішити на благо цієї країни, без втрати інтересів. Я вже говорив, що сто років переговорів краще, ніж один день війни. Що стосується того, що Росія хоче миру, скільки б вовк не виряджався в овечу шкуру, зуби у нього як і раніше на місці. Не вірте в це.

 

Я сподіваюся, що план дійсно є. Президент озвучував, що є другий етап. Тобто швидше за все, є домовленість, я сподіваюся. Сподіваюся, що Зеленський знає, що він робить і що він зробить для країни так, як потрібно.

 

Фото: Антикор

Схожі новини