Односельчанка про полоненого Андрія Оприска: “Він все життя марив морем” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Односельчанка про полоненого Андрія Оприска: “Він все життя марив морем”
28 Листопада, 13:32

Односельчанка про полоненого Андрія Оприска: “Він все життя марив морем”

Віра Потічна

Третю добу після нападу російських військових у Керченській протоці у полоні перебуває мешканець села Надітичі Миколаївського району 47-річний Андрій Оприско. На чоловіка вдома чекають двоє дітей та старенька мати.

“Він все життя марив морем, – розповідає “Львівській мануфактурі новин” староста села Надітичі Оксана Струк. – Хоч був самодостатнім, мав свій бізнес у Карпатах, двоє дорослих дітей. Життя вже було облаштоване. У 2016 році залишив все і пішов працювати на Чорноморський флот. Далі потрапив у Азовське море. Був старшим матросом на катері «Нікополь». І от така біда сталася. Село дуже за нього переживає. Маму, вдову, всі підтримують, вона сама зосталася. Працювала колись вчителькою української мови”.

Андрій Оприско закінчив Рівненську академію водного господарства. З 2016 року проходив службу на бойовому кораблі “Шостка” Чорноморського флоту. Рік тому перевівся служити на один з катерів, що виконували бойові патрулювання морських берегів. 25 листопада, після нападу на наші кораблі в Азовському морі, Оприско разом з іще 23 українськими моряками потрапив у полон росіян. Наразі відомо, що він перебуватиме під арештом 60 діб. Так постановив місцевий суд окупованого Сімферополя.

Відео