Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сергія Шкарлета призначили виконувачем обов’язків міносвіти
25 Червня, 16:47

Сергія Шкарлета призначили виконувачем обов’язків міносвіти

47-річного Сергія Шкарлета, уродженця Узбекістану, який у свій час отримував нагороду із рук міністра часів Янукавича Дмитра Табачника та людину, яку звинувачують у плагіаті наукових робіт, сьогодні призначили виконувати обов’язки керівника міністерства освіти. Львів’янка Любомира Мандзій повернулась на посаду заступниці.

«Шкарлет в.о. Міністра освіти та науки України. Невже це можливо на 6 рік після Майдану?», – написала на своїй сторінці у Фейсбук активістка Ірин Бек. Жінка одна із тих небайдужих, які разом із спільнотою Львівщини ще два тижні тому розпочали боротьбу проти Шкарлета. Збирали підписи під зверненням до Президента та Кабміну проти цього призначення.

Сьогодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін таки погодив кандидатуру Сергія Шкарлета заступником міністра освіти і виконувачем обов’язків міністра.

Нагадаємо, парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій не підтримав кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки. Освітяни, науковці та інші небайдужі 18 червня навіть виходили на протест під Верховну Раду проти цього призначення. Адже досі Шкарлет був ректором Чернігівського національного технологічного університету. У січні 2020 року цей ВНЗ придбав за державні гроші автомобіль Volkswagen Amarok VOLCANO вартістю понад 1,5 млн грн. Також новий очільник Міносвіти був членом “Партії регіонів”. Від неї обирався депутатом Чернігівської обласної ради 6-го скликання у 2010-2015 роках. У свій час міністр освіти та науки при Віктору Януковичу Дмитро Табачник особисто вручав Сергію Шкарлету нагрудний знак та посвідчення «Заслужений діяч науки і техніки». У 2013 році наказом Януковича Шкарлета призначили до складу Комітету з Державної премії України в галузі освіти. А ще у наукових роботах Шкарлета виявлено великі обсяги плагіату.

До речі, в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет вважає, що зовнішнє незалежне оцінювання потребує трансформації.

187479

Нагадаємо, Любомира Мандзвій на посасі в.о. міністра освіти працювала з березня цього року.

Схожі новини