Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сезон грипу: як вберегтись
10 Жовтня, 12:31

Сезон грипу: як вберегтись

Із жовтня починається сезон цієї хвороби

Медики запевняють: вберегти себе від грипу можна лише за допомогою щеплення. Воно “працює” лише під час одного сезону.
Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:

вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09
вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2)
вірус, подібний B/Colorado/06/2017

Лише вакцина допоможе сформувати імунітет проти цих вірусів.

“Зауважте, що для зберігання вакцини необхідно дотримуватися холодового ланцюга. Щоб вакцина не втратила своїх захисних властивостей, щеплення найкраще робити невдовзі після того, як придбали її в аптеці”, – пояснила во Мінздоров’я Уляна Супрун.

Про час вакцинації варто попердньо домовитися з вашим сімейним лікарем і проконсультуватися з ним щодо її транспортування.
Найближчим часом аптеки отримають 350 тис. доз вакцини проти грипу. Таку кількість визначили дистриб’ютори, проаналізувавши попит минулих років. Приблизна вартість вакцин – від 200 до 300 грн.
МОЗ України не закуповує вакцини від грипу централізовано за кошти платників податків. Проте вакцину можна придбати за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику – медпрацівників, вчителів, дітей до 5 років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями.

Люди помилково вважають наче місцева влада не може закупити вакцини від грипу, бо їх немає в Національному переліку лікарських засобів. Важливо розуміти, що Нацперелік включає лише ті препарати, які лікарні мають першочергово закуповувати для пацієнтів на стаціонарному лікуванні, – зазначила Уляна Супрун.

Вакцини від грипу застосовують під час надання первинної медичної допомоги. І місцева влада може вільно їх закуповувати за кошти місцевого бюджету.
Також важливо знати, що від грипу не захищають: цибуля або часник, лимон чи вітамін C, оксолінова мазь та бальзам “зірочка”, жодні імуномодулятори й блокатори вірусів.
Тому, окрім здорового способу життя та регулярного миття рук, не захворіти допомагає щеплення.

Нагадаємо, ЛМН вже писала про те, що львівські аптеки почали реалізацію вакцини проти грипу.

Схожі новини