Сезон паліїв: 92 рятувальники боролись з пожежами сухої трави | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Сезон паліїв: 92 рятувальники боролись з пожежами сухої трави
28 Березня, 12:30

Сезон паліїв: 92 рятувальники боролись з пожежами сухої трави

За минулу добу на Львівщині вогнеборці ліквідували 24 пожежі сухої трави. Про це повідомили у Головному управлінні ДСНС України.

Вогонь знищив понад 1 гектар ґрунту.

“До ліквідації займань було залучено 92 рятувальники та 25 одиниць спецтехніки. Вогонь знищив понад 1 гектар ґрунту та всього живого, лишивши за собою лише попіл” – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що під час спалювання листя, трави і бур’янів разом з димом вивільняються чадний газ, окис азоту, пестициди та радіонукліди. Без доступу кисню із листя чи трави, що тліють, виділяється бензопірен, який викликає онкологічні захворювання. З димом у повітря також вивільняються діоксини, які можуть викликати проблеми з репродуктивним здоров’ям та розвитком, ураження імунної системи, гормональні порушення та рак.

Надзвичайники закликають мешканців області не спалювати суху траву, адже в умовах воєнного стану постійні виїзди рятувальників на ліквідації пожеж сухостою – це не лише зайві витрати ресурсів, а й злочин. Розмір штрафу за паління трави для громадян сягає від 3 060 тисяч до 6 120 тисяч гривень, а для посадових осіб від 15 300 тисяч до 21 420 тисяч гривень.

Відео