Шахіст-школяр обдурював суперника під час Міжнародного турніру на Яворівщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Шахіст-школяр обдурював суперника під час Міжнародного турніру на Яворівщині
16 Квітня, 18:49
logo-black

Шахіст-школяр обдурював суперника під час Міжнародного турніру на Яворівщині

Юлія Швидко

Львівська обласна шахова федерація дискваліфікувала до кінця року 13-річного шахіста Арсена Загайного через обман під час гри. Таке рішення прийняли 15 квітня на засіданні виконавчої дирекції.

Під час Міжнародного турніру «Квітуча Яворівщина», що проходив у Новояворівську, Арсен користувався підказками з мобільного телефону.

«На цей турнір з’їхалися серйозні шахісти, були учасники з Білорусі, одна дівчинка з Франції. Практично усі – шахісти 1 та 2 розрядів. Арсен – 3-розрядник, але близько двох останніх років професійно займається шахами, – розповідає LMN Сергій Бєлкін, турнірний директор Львівської обласної шахової федерації. – Згідно регламенту учасники під час турніру не мають права користуватися мобільними телефонами. Суперник Арсена поскаржився, що хлопець часто відлучається, наче у туалет виходить. Його зловили на коридорі з телефоном, на якому була встановлена спеціальна програма зі шаховим аналізом партії, в якій грали учасники. Це задокументували, сфотографували».

Після гри склали рапорт про порушення Арсеном Загайним. Вирішили до кінця року позбавити його права професійно займатися шахами.

«Зазвичай, за такі речі забороняють на три роки, але ми врахували вік учасника. За останніх три роки це перший випадок чітерства серед дітей. Схожі порушення трапляються, але їх завжди важко довести. Це вперше так зловили «на гарячому», – додає Сергій Бєлкін.

Фото: ілюстративне

Відео