Червоноградські шахтарі блокуватимуть облраду та ЛОДА | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Червоноградські шахтарі блокуватимуть облраду та ЛОДА
30 Жовтня, 14:54

Червоноградські шахтарі блокуватимуть облраду та ЛОДА

Марія Оринчак

Вимагатимуть зарплати

У четвер, 1 листопада, червоноградські шахтарі приїдуть до Львова. Вони планують заблокувати будівлю ЛОДА та облраду.

А ще – вимагають зустрічі з Володимиром Гройсманом. Звертатимуться до Прем’єр-міністра із двома питаннями: “Чи потрібна владі вугільна галузь?” та “Як прожити без зарплати?”

Відповідне звернення Червоноградська міська рада вже відправила до високопосадовців найвищого рівня – Президента, прем’єр-міністра, голови ВРУ.

Шахтарі вимагають негайно виплатити зарплату та розглянути доцільність перебування на посаді Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

“Обурення в шахтарських колективах досягло критичної межі. Шахтарські колективи готуються до крайніх акцій протесту. Адже іншого варіанту, щоб довести своє право на на працю та заробітну плату у них не залишилося,” – зазначили депутати у зверненні.

Як відомо, за вересень шахтарям виплатили тільки 10% зарплати.

Профспілка вже звернулась із відповідним листом до Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика, голови ЛОДА Олега Синютки, начальника ГУ НП у Львіській області Валерія Середи, в. о. генерального директора ДП « Львіввугілля» Олега Акімова та до голови Укрвуглепрофспілки Віктора Турманова.

“Шахтарі не мають грошей на утримання своїх сімей, оплату комунальних послуг, які постійно зростають. При особистих зустрічах в колективах шахтарі вимагають від керівництва ДП “Львіввугілля” пояснення – чому вони не одержують вчасно заробітну плату…” – зазначили у листі.

Додамо, що ситуація із виплатою зарплат шахтарям є критичною по всій країні. Відтак, у Лисичанську на знак протесту вже 11 день частина шахтарів залишаються під землею. 4 шахти нещодавно припинили роботу. Сьогодні їх працівники вийшли на центральну площу міста на акцію протесту.

Відео