Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Шахтарі налаштовані вкрай рішуче»: 40 гірників на Сокальщині перебувають під землею
29 Серпня, 19:48

«Шахтарі налаштовані вкрай рішуче»: 40 гірників на Сокальщині перебувають під землею

Другий день поспіль гірники шахти «Надія» у місті Соснівка на Сокальщині не виходять на поверхню. Так вони протестують проти невиплати зарплат, у Фейсбук написав голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

«З шахти «Надія» повідомляють, що вчора 47 гірників 3 та 4 змін прийняли рішення залишитися під землею на знак протесту через невиплату заробітної плати. Першу зміну сьогодні до шахти не пустили», – зазначив голова профспілки.

 

Сьогодні, станом на 18.30, під землею продовжували протест 40 гірників: 13 осіб з учорашньої четвертої зміни, 27 – з сьогоднішньої першої. Волинець пояснив: зарплата на підприємстві не виплачується з березня. Станом на 25 серпня борг перед гірниками сягнув 61,54 млн грн.

На підприємство перебув заступник міністра енергетики Олександр Зорін. Розмовляв з робітниками на поверхні.

«Ситуація непроста, оскільки вже вечір суботи, попереду неділя, а Калуська ТЕЦ лише в понеділок зможе перерахувати 3,7 млн грн боргу за відвантажене вугілля. Ще 2 млн грн, можливо, вдасться отримати протягом тижня від суміжних організацій – трейдерів. З яких джерел погасити залишок боргу майже в 56 млн грн – питання. Але це необхідно буде зробити – шахтарі підприємства налаштовані вкрай рішуче. Я б порадив зараз продовжити перемовини зі страйкарями і вийти з ними на протокольне рішення. Але знову виникає питання: кому шахтарі можуть повірити та під які гарантії…», – написав Волинець.

Наразі невідомо, чи забезпечені протестувальники продуктами та водою. Працівники 3 зміни перебувають в шахті з 20.00 вчорашнього дня.

Фото: Фейсбук

 

Схожі новини