Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Шахраї полюють на ПІН-коди: у Трускавці зафіксували 11 постраждалих
30 Травня, 16:15

Шахраї полюють на ПІН-коди: у Трускавці зафіксували 11 постраждалих

У Трускавці зафіксували новий вид шахрайства — скімінг, у людей масово почали зникати гроші з карток. Про це інформує Трускавецька міська рада.

«За минулий тиждень до Трускавецького відділення поліції надійшло 11 скарг від мешканців Трускавецької громади, щодо шахрайства з банківськими рахунками. У людей масово почали зникати гроші з карток. Кому пощастило більше, банком було замінено ПІН-коди автоматично, відтак виплати залишились у безпеці», — про це розповів Андрій Пахович, інспектор патрульної поліції Трускавецького відділення поліції.

Скімінг передбачає установку спеціального устаткування на банкомат. Будь-який скімер складається з двох основних частин – накладної клавіатури, яка потрібна для визначення ПІН-коду і магнітної головки, яка буде зчитувати інформацію з банківської карти. Тому, скімери, як правило, встановлюють на банкомати, які знаходяться в нелюдних місцях, коли в темний час доби біля банкомата точно не буде людей. Коли клієнт встановлює карту в картоприймач банкомату, на який встановлений скімер, під час захоплення карти відбувається зчитування коду з магнітної смуги карти. Зчитування ПІН-коду відбувається в момент, коли клієнт набирає ПІН-код на накладній клавіатурі. Дані можуть передаватися віддалено, за допомогою радіозв’язку.

За словами представника Трускавецького відділення поліції, розслідування показало, що угрупування працює з однієї з країн Європейського союзу, а не на території України. Скільки саме грошей вдалося вкрасти у трускавчан Андрій Пахович не повідомив. Наразі правоохоронці працюють над встановленням інших деталей злочинів та можливістю повернення вкрадених коштів власникам.

55cb0b6f-b709-4762-93a1-16aae43c7547

Тож правоохоронці закликають громадян бути пильними при користуванні банкоматами. У разі виявлення підозрілих приладів, наполегливо просять звертатись у поліцію.

Схожі новини