Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Шахраї виманюють в українців гроші за допомогою відео зі Зеленським
15 Грудня, 09:14

Шахраї виманюють в українців гроші за допомогою відео зі Зеленським

У кіберполіції попереджають про зловмисників, які в інтернеті виманюють гроші в українців під виглядом надання державних компенсаційних виплат по 8 тисяч гривень. У пресслужбі кіберполіції зазначають, що зазвичай правопорушники розміщують відео, де президент Володимир Зеленський розповідає про виплати матеріальної допомоги підприємцям. В описі до відео шахраї розміщують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання виплати.

При цьому автори відео стверджують, що таку матеріальну допомогу може отримати кожен. На сторінці за посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей.

«Однак у подальшому шахраї просять сплатити послуги юриста за оформлення заяви, отримання електронного підпису, проходження ідентифікації тощо. Здебільшого для цього використовують вбудований чат-бот. Після виконання таких дій громадяни не лише переказують гроші за неіснуючі послуги, але й передають персональні дані аферистам», – кажуть у кіберполіції.

Також кіберполіція закликає громадян бути пильними та радить: отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел; не переходити за сумнівними посиланнями; не повідомляти конфіденційну інформацію стороннім; якщо ж особисту (персональну) інформацію розголошено, звернутись до банку та заблокувати картку. У разі підозри шахрайських дій – негайно повідомляти правоохоронні органи.

З початку грудня 2020 року до кіберполіції надійшло вже близько 100 звернень потерпілих від таких схем.

Нагадаємо, на початку грудня Верховна Рада прийняла законопроєкт президента Зеленського про одноразову фінансову допомогу у розмірі 8 тисяч гривень для українців, які працюють, і фізособам-підприємцям, які втратять частину доходу через посилення карантину. На це з бюджету планують витратити понад 10 млрд грн. Водночас розмір допомоги не прив’язуватимуть до суми виплачених податків.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини