Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Шанс вижити в 1 відсоток: львівські хірурги врятували мешканку Перемишлянщини з рідкісною недугою
07 Жовтня, 14:39

Шанс вижити в 1 відсоток: львівські хірурги врятували мешканку Перемишлянщини з рідкісною недугою

63-річну мешканку Перемишлянщини планували прооперувати у понеділок, 5 жовтня. Утім, судинним хірургам Львівської обласної клінічної лікарні довелося терміново змінювати плани і оперувати у п’ятницю, 2 жовтня, бо до понеділка пацієнтка могла не дожити, передає Zaxid.net.

У жінки настільки погіршилися життєві показники, що шанс вижити під час оперативного втручання лікарі оцінили в 1%. Рідні і судинні хірурги вхопилися за цей шанс і повезли пацієнтку в операційну. У мешканки Перемишлянського району діагностували доволі рідкісне захворювання – лейоміосаркому нижньої порожнистої вени, найбільшої венозної судини, яка постачає кров до серця.

Такі злоякісні пухлини, за словами лікарів, зустрічаються рідко – 0,05% від загальної кількості злоякісних пухлин або 0,5% від усіх сарком. Лейоміосаркоми частіше зустрічаються у жінок у віці 50-60 років.

Операція з видалення пухлини тривала сім годин і була надскладна. Пухлина перетиснула судини і зупинила кровотік до нирок, печінки. У пацієнтки виникла важка ниркова і печінкова недостатність. Гемоглобін упав нижче 60 г/л при нормі 120-170 г/л. Рівень калію в крові збільшився вдвічі, що могло у будь-яку хвилину призвести до зупинки серця. Тиск, білок та інші життєві показники також були критичні. Оперувати за таких умов – надто сильно ризикувати. Але іншого виходу не було.

До операційної бригади увійшов відомий судинний хірург, професор Ігор Кобза, судинні хірурги Тарас Кобза, Юлія Мота, анестезіолог Роман Михальчук, анестезистка Ольга Ганас та операційна сестра Ольга Копитко.

«Видалити пухлину було непросто, бо вона не мала чітко окреслених країв, а ніби щупальцями розлізлася в різні боки. Вона зачепила різні органи і піднялася вже майже до серця. Пухлина повністю перекривала нижню порожнисту вену, обидві ниркові артерії. Кров до нирок не йшла, тому виникла ниркова недостатність. Порушився відтік крові і у печінці. Пухлина піднімалася вверх, доходила майже до серця. Це злоякісна пухлина, яка здебільшого росте місцево, тобто, вона рідко дає метастази. У пацієнтки явних метастазів під час обстеження ми не виявили», – розповів  Ігор Кобза.

Судинні хірурги видалили найбільш уражені частини нижньої порожнистої вени, лівої ниркової вени і на їх місце поставили протез. Праву ниркову вену відмили, вона вся була забита тромбами. Вони ретельно очистили організм від щупальців пухлини, які вона запустила в різні боки.

Найбільш тривожними залишалися перші дві доби. Тепер жінка йде на покращення.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини