Ще 5 об’єктів природно-заповідного фонду з’явилися на Львівщині: локації | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Ще 5 об’єктів природно-заповідного фонду з’явилися на Львівщині: локації
29 Червня, 16:15

Ще 5 об’єктів природно-заповідного фонду з’явилися на Львівщині: локації

Ще п’ять пам’яток природи на Львівщині отримали природоохоронний статус. Про це повідомила пресслужба Львівської облради.

Йдеться про такі пралісові пам’ятки природи:

«Терлівська» – пралісова пам’ятка природи в Самбірському районі. Територія заповідається для збереження буковоялицевих угруповань (за участі ялини європейської, клена-явора, граба звичайного) різновікового багатоярусного насадження природного походження, віком 91-135 років, з окремими деревами, які досягли 110 см в діаметрі. Площа об’єкта – 41,2 га.

«Під Плаєм» – пралісова пам’ятка природи в Стрийському районі. Територія заповідається для збереження букового (за участі ялини європейської та клена-явора) різновікового багатоярусного насадження природного походження віком 131-196 років. Площа об’єкта – 136,4 га.

«Гостилівська» – пралісова пам’ятка природи в Стрийського районі. Територія заповідається для збереження букового (за участі ялиці білої, ялини європейської та клена-явора) різновікового насадження природного походження віком 116-166 років. Площа об’єкта –  46,5 га.

«Валечнина-Бердо» – пралісова пам’ятка природи в Стрийського районі.  Територія заповідається для збереження букового різновікового багатоярусного насадження природного походження, віком 63-182 роки, з окремими деревами бука, які досягли 124 см в діаметрі на висоті 1,3 м. Площа об’єкта –   154 га.

«Кульпарків» – парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва, розташована у Львові на території комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня».Природоохоронний об’єкт створюється для збереження зеленої зони міста Львова, ареалів поширення різних видів птахів та для відтворення виду ландшафтів і пейзажів, елементів композицій, що відповідатимуть духу часу створення парку. Площа об’єкта –  16,22 га.

Обстеження заповідних територій Львівщини провели науковці ГО «Дунайсько-Карпатська програма» та НУ «Львівська Політехніка».

Відео