Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ще одна громада на Львівщині проголосувала за контроль над лісовою господаркою
30 Березня, 20:34
logo-black

Ще одна громада на Львівщині проголосувала за контроль над лісовою господаркою

Сьогодні, 30 березня, на сесії міської ради Борислава прийняли важливе рішення. Стосується воно питання діяльності на території громади лісогосподарських підприємств, зокрема, проведення вирубки лісу.

«Прийняли ми це рішення зовсім не тому, щоб комусь сподобатись, чи не сподобатись… Просто це вимога часу і, вибачте за емоції, «накипіло»…, – написав у себе на сторінці у Фейсбук голова Бориславської міськради Ігор Яворський. – Коли я спілкуюсь з фахівцями в цій галузі, то вони переконують, що проводити санітарні чи інші види рубок навіть потрібно, і це корисно для екосистеми. Але лише в одному випадку, – коли така діяльність є абсолютно контрольованою і коли присутня взаємовигідна співпраця між громадою та суб’єктом господарської діяльності. А що ми маємо зараз? Згідно закону, лісокористувач нас лише повідомляє про заплановані роботи. І на цьому все закінчується. Жодного впливу, або ж функцій контролю! Натомість – значні фінансові збитки через зруйновану інфраструктуру внаслідок такої діяльності і на додачу – призупинення сплати податків до місцевого бюджету. І найголовніший фактор, на виправлення якого піде десяток років, – непоправима шкода екосистемі».

Зі слів міського голови, сьогодні громада заборонила постійним лісокористувачам проведення будь-яких робіт з використання та відтворення лісових ресурсів без попереднього обговорення з ТГ. Тепер лісокористувач зможе проводити такі роботи лише після громадських слухань і погодження запланованих лісогосподарських заходів на засіданні сесії міської ради.

Нагадаємо, це вже шоста громада на Львівщині вдалась до такого кроку стосовно контролю лісовим господарством на своїй території. Перед цим схоже рішення прийняли у Стрілках, Добромилі, Шегинях, Мостиськах та у Ралівці.

За словами громадського активіста Василя Курія, зараз це чи не єдиний ефективний інструмент, який дає можливість  громадам захищати свій ліс і дбати про економічну вигоду з лісової господарки.

«Це ще одна надважлива перемога. Щира вдячність міському голові та депутатському корпусу, такі рішення даються важко, але вони вказують, що в раді зібралися люди, які дбають про свою громаду. Бориславська ТГ має великі залісненні площі, тому дуже важливо для них мати з лісової господарки користь для власного бюджету та не дати знищити довкілля. Здоровий глузд бере верх, ОТГ голосують за контроль над лісовою господаркою, вони не збираються терпіти та покривати злочини в лісі. Ще один бій над лісовою мафією виграно, попереду довгий шлях до перемоги та повної капітуляції зла», – каже Василь Курій.

Схожі новини