Ще три львівські пам’ятки отримають 3D-моделі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Ще три львівські пам’ятки отримають 3D-моделі
15 Червня, 18:58

Ще три львівські пам’ятки отримають 3D-моделі

У Львові ще кілька пам’яток культурної спадщини матимуть власні 3D-моделі. За фінансового сприяння фундації «ALIPH», у місті оцифрують об’єкти Вірменського ансамблю – церкву, дзвіницю, огорожу та колону св. Христофора, а також Преображенську церкву, храм Іоана Золотоустого та дерев’яну церкву Пресвятої Трійці, що на Сихові, інформують у міській раді.

Як наголосила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, роботи з оцифрування об’єктів, які є універсальною світовою цінністю та перебувають під захистом ЮНЕСКО, в сьогоднішніх реаліях є особливо актуальними. Лазерне сканування дозволяє зафіксувати усі параметри пам’ятки і, у разі руйнування, відтворити її точну копію.

«3D-сканування – дуже потрібна річ. Його треба мати на випадок збройного конфлікту й руйнування. Адже це документація, за якою потім можна відтворити пам’ятку. Це також добрий інструмент для реставраційних робіт. Ми можемо базуватися на ньому при виготовленні проектно-кошторисної документації. Раніше таке 3D-сканування виконувалось під час проєктування замість традиційних обмірів, а зараз робимо на найважливіших пам’ятках. Дякуємо міжнародним донорам, які допомагають нам захищати нашу культурну спадщину», – зазначила Лілія Онищенко.

Окрім цього, у співпраці з фундацією у місті відреставрують унікальні вітражі у храмі Івана Золотоустого та в житловому будинку на вул. Кн. Романа, 34. А ще – оцифрують архів давніх проєктів.

Під час другого етапу співпраці з «ALIPH» у Львові планують оцифрувати ще 10 об’єктів культурної спадщини. Зокрема, Костел кармелітів босих, віллу Юзефи Франц, палаци Сосновського та Сєменських-Левицьких та ін.

Нагадаємо, у Львові 3D-моделі вже створили для низки архітектурних пам’яток. Серед них – Домініканський та Бернардинський костели, каплиці Боїмів та Сикстів тощо.

Відео